Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor kell vevé-nek ejteni a w-t?

Mikor kell vevé-nek ejteni a w-t?

Figyelt kérdés

Abban se vagyok biztos, hogy a w-t ejtik így, és lehet hogy bevé. Egyetemen nem mondták el, miért, csak elkezdték így használni. (Pl az S=k•lnW képletben)


Esetleg mást jelent, h így ejtik?


Bocsánat, lehet, hogy ez egyeseknek nagyon triviális, de tényleg nem mondták el, hogy mi ez, úgyhogy troll válaszolók légyszi kíméljenek.



2019. márc. 2. 11:04
1 2
 1/16 TR75 ***** válasza:
100%

Nem kell így ejteni; van, aki így ejti.

Én duplavének mondom (esetleg, ha nyilvánvalóan W-ről van szó, vé is lehet, vévévépontakármiponthu).

2019. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Én nem értek hozzá, de lehet, hogy szlengezik valamit a tanárod, vagy vicces akart lenni:) Merthogy pl kétszer mondja a v-t, mintha nem egy betű lenne a duplavé; mintha nem egy karakter; és amúgy vévét mondana, csak így leegyszerűsíti az első ékezetet. :) Szal mondom, meg én nem értek ezekhez a dolgokhoz; de amúgy arra gondolok, hogy neki úgy tetszik, hogyha úgy mondja. Szerintem , ha erről van szó, akkor szereti, mert egyedinek találja. :) Meg pl oda is vonzhatja a figyelmet; hogyha valamelyik tanuló esetleg elbambulna; és meghallja ezt; akkor gyorsan észbe kap, és újra figyel, mert ezt még így nem hallotta:) Tehát ilyen figyelemfelhívó jellege is lehet talán ennek.:) (Mondom, szal fogalmam sincs; viszont énszerintem nem haragudna meg, ha tisztelettudóan megkérdeznéd tőle, hogy mikor kell vevének hívni:))
2019. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mindegy, hogy vevé vagy duplavé. Azért mondják vevének, mert az embernek beletörik a nyelve a huszadik duplavébe a képletben. Mondjuk csak fizikában hallottam így, matematikában nem. A középiskolai fizikatanárom is használta a vevé kifejezést, pedig nem volt egy viccelődő ember.
2019. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
95%

Valamiért a fizikatanárok szeretik így ejteni. Lehet az egyetemen tanítják :D

Egyébként szerintem nincs jelentősége, több fizikást is ismerek aki így mondja.

2019. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak ízlés kérdése, ahogy az egyik ember sziát mond, a másik hellót. Gondolom, megvan az eredete, mely közegben / térségben / nyelvterületen mondják vevének, ezt majd valaki más elmeséli...
2019. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért van így mondva, hogy a szimpla v-től meg legyen különböztetve. De a duplavé is jó, csak a vevé az rövidebb.
2019. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
vevé rövidebb. Ennyi.
2019. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dq ***** válasza:
41%

Nem kell, sőt, nem is "szabad", abban az értelemben hogy nem ez a neve. Ez jelenleg hiba.

Valaki random egyetemi tanár elkezdte így ejteni, a diákjai meg nem szóltak rá, és átvették. Aztán ők tanítanak. (Ugyanezen okból az eltén rengetegen deltának ejtik a parciális jelet (mondjuk annak nincs hivatalos magyar neve).)


Igazából nem érdekel senkit. Ejtheted te is vevének ha akarod, meg fogják érteni a többiek. Annyit nyersz vele, hogy rövidebb. Sokat nem vesztesz vele.

2019. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
86%

wewé

de ez így leírva már vevéevevéé

és ha azt is úgy írom le, akkor

wewéewewéé ami

vevéevevééevevéevevééé

ami úgy írva

wewéewewééewewéewewééé

és ez leírva

vevéevevééevevéevevéééevevéevevééevevéééé


Szóval csak óvatosan ezzel a vevézéssel ;_;

2019. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják így, mert könnyebb kiejteni, mint a "duplavé"-t. És azért elsősorban a fizikusok meg fizikatanárok használják, mert ott fordul elő eléggé gyakran. A matematikai képletekben például a w nem egy tipikus szimbólum.
2019. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!