Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A körömlakkot meg lehetne...

A körömlakkot meg lehetne szárítani folyékony nitrogénnel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, befesteném a körmöm és a lakk kívülről már meg lenne picit száradva, viszont belül még annyira nem, szóval ha erősebben megnyomnám, elkenődne az egész...Ha ilyenkor beledugnám az ujjaim végét pár mp-re folyékony nitrogénbe, megszáradna

a körömlakk teljesen? És nekem lehetne ettől bármi bajom?


2019. márc. 10. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfagyna az ujjaddal együtt. Úgy törne el, mint a porcelán.
2019. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
2019. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A száradás itt az oldószer párolgása. Ha lehűtöd, attól nem távozna jobban az oldószer, sőt, csak belefagyna a lakkba. Felmelegedés után kb. ugyanott tartanál, mint a hűtés előtt, nem lennél előrébb.
2019. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hűtsd, hanem fűtsd, mondjuk hajszárítóval.
2019. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Fantasztikus ötlet.
2019. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

A száradás és a fagyás elég távoli fogalmak egymástól.


Létezik olyan, hogy fagyasztva szárítás, de nem így és nem erre a célra.


És tilos még csak a közelébe is nyúlkálni a hűtött folyékony gázoknak.

Ha a fentebb linkelt gif nem lenne egyértelmű:

https://www.youtube.com/watch?v=wY26nNE0yDI

2019. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5. Tudom, talán le kéne védetnem :D

Köszi a válaszokat, amúgy ez az ötlet onnan jött, hogy láttam egy videót arról, hogy lehet gyorsabban megszárítani a körömlakkot és mondták, hogy amikor már kívülről megdermedt a lakk, bele kell mártani jeges vízbe 1 percre kb. és így elvileg teljesen megdermed. Szóval innen gondoltam, hogy ha egy még alacsonyabb hőmérsékletű folyadékba, pl. folyékony N2-be mártanám a kezem, nem kéne annyit se várnom, elég lenne csak 1-2 mp :D

Mondjuk utána találtam egy másik videót is, amiben valaki a teljes kézfejét folyékony nitrogénbe mártotta és nem lett semmi baja a kezének, mert nem tartotta benne hosszú ideig, csak kb. 2-3 mp-ig és elvileg ez azzal magyarázható, hogy a magas hőmérsékletkülönbség miatt pillanatnyilag ilyen "védő burok" jön létre a kézfej körül. Szóval gondolom attól, hogy egy pillanatra belemártom az ujjaim végét, még nem fognak megfagyni benne a sejtek és nem dermed kb. kővé az ujjaim hegye. Bár akkor lehet, a körömlakkra se lenne semmilyen hatással..

Mondjuk még az jutott eszembe, hogy ha nem a kezemet mártanám a nitrogénbe, hanem abból tennék 1-1 cseppet a körmeimre, az úgy hatásos lehetne? :D Végülis az se lenne sokáig rajta, mert pillanatok alatt elpárologna, mondjuk lehet, még az előtt elillanna, hogy a körömlakkot megdermesztené.

És amúgy aki azt írta, hogy nem fog megdermedni a fagyasztás hatására a körömlakk, aszerint az mivel magyarázható, hogy elvileg jeges vízbe mártva hamarabb megszárad, mint levegőn szárítva?

2019. márc. 11. 21:01
 8/8 anonim válasza:
Az én kezemet a Csodák palotájában Budán leöntötték folyékony Nitrogénnel, és nem lett semmi bajom. Mondjuk az is igaz, hogy otthon ezzel ne játszunk...
2019. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!