Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért csodálkoznak, hogy...

Miért csodálkoznak, hogy egyre több embert nem érdekel a védőoltás?

Figyelt kérdés

Nekem is most lett fura, hogy régen mindig ment a hujujuj, jön a járvány, mindenki "óccsa" be magát, mert jujujujj.

Bezzeg mikor Isten tudja honnan jöttek a migránsok millióan, mert volt ott minden féle jöttment, valahogy senkit nem érdekelt ez az egész, sőt, amikor valaki felvetette, hogy lehet behoznak valamit:

Szó se lehet erről, a járványok nem is léteznek stb bla bla bla szöveg.

Most lement a nagy migráns válság:

Hujuj, tele vagyunk járvánnyal, jujujujj, most mi lesz?!!

Mindenki óccsa be magát!!! 4!4


2019. márc. 14. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy igen buta kérdés.

1: Sok betegségtől megvésd téged az oltás.

2: A migránsok közül sem mindenki beteg, és te ráadásul igen kevéssel találkozol, igaz? Tehát akkor mennyi esélye van bármit is elkapni?

3: Ha lenne valami ismert és gyakori veszély, akkor adnának kiegészítő oltásokat. Neked, vagy a migránsoknak.

2019. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Rolika, feküdj le aludni... nem neked való a tudomány.

Maradj az Éjjel Nappal Budapestnél. Az való neked.

2019. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Látom érveket nem sikerült felsorakoztatni, csak személyeskedni.

Valahol éreztem, hogy többre nem fog telni.

2019. márc. 15. 08:23
 4/19 sadam87 ***** válasza:
100%

Mármint ki csodálkozik? Én például nem, hiszen olyan hatékonyan visszaszorították a védőoltások a súlyos fertőző betegségeket, hogy nem is találkozunk velük, így értékelni is nehéz, mitől védenek meg. (Na jó, az oltásellenes mozgalmaknak "hála" például újra volt kanyaró járvány Romániában...) Ha ehhez hozzávesszük a gyenge oktatást, kész a baj.

Mondjuk az ilyenek azért még így is meglepnek:

[link]

A kérdés alatt levő propaganda szövegben sajnos semmi értelmet nem tudtam felfedezni.

2019. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Remélem te nem fogod beoltatni a gyerekeid.

Jó ha van egy kicsi természetes szelekció.

2019. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Érvek még mindig nincsenek :)
2019. márc. 15. 10:38
 7/19 2*Sü ***** válasza:
100%

> Nekem is most lett fura, hogy régen mindig ment a hujujuj, jön a járvány, mindenki "óccsa" be magát, mert jujujujj.


Mert jujujujj? Hát lehet, hogy valaki ennyit értett meg az egészből - az iskolai oktatás, a számtalan felvilágosító írás, videó ellenére -, de lehet, hogy neki nem is kell többet magyarázni ennél, úgyse fogja/akarja megérteni.


> Bezzeg mikor Isten tudja honnan jöttek a migránsok millióan, mert volt ott minden féle jöttment, valahogy senkit nem érdekelt ez az egész


Dehogynem. Számos szakember jelezte, hogy a migrációnak vannak komolyan veendő egészségügyi, járványügyi kockázatai. Hogy milyen szintű ez a kockázat? Sok dolog függvénye.


> Szó se lehet erről, a járványok nem is léteznek stb bla bla bla szöveg.


Hát ilyet maximum politikusok mondtak - ők meg ritkán egészségügyi szakemberek ugye -, ők meg hogy miről mekkora hülyeséget állapítanak meg, sőt hogy szándékosan mit és hogyan torzítanak, vagy hazudnak el, csak hogy nagyobb népszerűségre tegyenek szert, az meg nem tudományos, hanem politikai kérdés.


~ ~ ~


Ha valóban érdekelnek a védőoltások, hogy mik is azok pontosan, milyen fajtái léteznek, mire jó, mire nem, hogyan is működik ez az egész, akkor ott az internet, keresgélj, olvass, művelődj. Persze nézd meg, hogy amit olvasol az egy tudományos kutatás, egy Wikipédia szócikk, vagy Pistike oldala, azaz vesd az olvasottakat forráskritika alá. Ha így teszel, akkor kicsit megalapozottabb véleményed lesz. Ha nem, akkor meg nem, végül is nem kell mindenkinek mindenhez értenie, elég ha elfogadja az adott dologhoz jobban értők szakértelmét, az általuk mondottak megalapozottságát.

2019. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyira nyilvánvalóak, hogy nem kell magyarázni.



Valószínű, hogy troll vagy vagy hívő.

Mindkét esetben tök fölösleges magyarázkodnunk: csak neked lehet igazad.

2019. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem , hogy a kérdésedben három dolog kavarodik, de javíts ki, ha tévedek: 1. a migráció és a betegségek kapcsolata 2. bizonyos betegségek ellni, a média által felkapott oltások 3. manapság sokan nem oltatják be a gyereküket veszélyes kórok ellen

Mondjuk a három között én nem látok összefüggést, de lássuk őket.

1. Az tény, hogy a migrációval rengeteg potenciálisan veszélyes fertőző betegség bejuthat Európába. Erre az is rásegít, hogy a klímaváltozás miatt sok olyan -alapvetően déli- faj megtelepedhet, ami maga is kórokozó, vagy esetleg azt hordozza. Előbbire jó példa a szívféreg (Dirofilaria immitis), ami tudomásom szerint már több állat halálát is okozta Magyarországon (bár ez a kis cuki emberre pont nem igazán veszélyes). A migránsokkal inkább azok a kórokozók jöhetnek, akiknek nem szükséges köztigazda, vagy ha van is, akkor nagyon általános, széles körben elterjedt faj(ok). Van még egy fontos tényező, a betegség lappangási ideje. Ha ez rövid, akkor a migráns már az utazás közben nagy valószínűséggel elpusztul (ha egyáltalán halálos a betegség). Például régebben az ebolát mondták. Veszélyes? Igen. Van köztigazda? Nincs. Könnyen terjed? Viszonylag igen (de azért nem cseppfertőzéssel). Hosszú a lappangási ideje? Nem! Tehát az ebola nem fog járványt okozni Európában. Azt se felejtsük el, hogy Afrikában az a sok szerencsétlen ember, akiket pár évente mutogatni szoktak, sajnos gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatottak, jóformán nincs semmilyen védelmük a kórral szemben, míg Európában nagyon fejlett az egészségügy. Az ebolával azért lehetett riogatni az embereket (a migráció kapcsán...), mert számunkra ismeretlen és halálos. Ezek valós veszélyek, de ne feledjük, hogy a világ legnagyobb halálozási rátájú fertőző betegségét (kezelés nélkül), a veszettséget is egész jól kézben tartjuk. Pedig senki nem kap csak úgy veszettség ellen védőoltást. Itt is a körülmények a fontosak! Hiszen a kutyákat kötelező beoltani, és a rókákat is rendszeresen kezelik (itt felhívnám a figyelmet, hogy a macskákat is érdemes beoltani, nem értem, hogy nekik miért nem kötelező...). További veszély lehet, hogy a mi immunrendszerük sok esetben még csak hasonlóval sem találkozott, mint ezek a vírusok, baktériumok, férgek stb. Összegezve, szerintem ezek a betegségek hosszú távon jelenthetnek veszélyt, de nem a migráció miatt, sokkal inkább a már leírt klímaváltozásos történet miatt. Arra viszont tényleg fel kéne készülni, mert a szúnyogokat nem igazán érdekli a határzár...

2. Ez egy nagyon sokat vitatott téma, nem egyértelmű. Én is emlékszem a H1N1-hisztériára, amit én is túlzásnak tartottam (2009). Az biztos, hogy az oltás nem volt ártalmas (és nem, chipet sem ültettek belénk). Az ilyen "alkalmak" remek lehetőséget adnak a konspirációra. Vannak nagyon gyorsan mutálódó vírustörzsek, ez konkrétan mérhető (van egy ún. szubsztitúciós ráta, mely a mutációs rátához hasonló). Ezek a törzsek emberre mindig jelenthetnek veszélyt, de ez a történelem során mindig is így volt. Persze lehet hallani, hogy ezt meg azt a háttérhatalom készítette el, hogy megbetegítse az embereket. Várnak egy kicsit, majd kiadják az oltást, amit a média fog eladni. Szépen hangzik, lenne is összefüggés, de az igazságtartalma finoman szólva is megkérdőjelezhető. Az emberek viszont szeretnek ezekben hinni, ez így is fog maradni. A kórokozókat ez nem érdekli. Tehát a 2009-es H1N1/09-et szerintem is eltúlozták, de akkor valós veszély volt. És gondoljunk bele, hogy a H1N1 emberről emberre nem is terjedt! A spanyolnátha több tízmillió emberéletet követelt pár év alatt. Pedig az is "csak" egy influenza. Na ha egy ilyen járvány törne ki újra, garantálom, hogy megint megjelennének (sőt sokkal erősebbek lennének) az oltásellenes hangok (ha lenne egyáltalán védőoltás, ugye...). Egyébként erről a jelenségről van egy tök jó film: Fertőzés. Szerintem az emberek tényleg hasonlóan viselkednének. Minden sz@rban hajlamosak vagyunk keresni a megoldást, kivéve a tényleges megoldást (az biztos túl unalmas, vagy nem tudom). A homeopátiát gondolom mindenki ismeri.

3. Erről nem szeretnék sokat írni, már rengetegszer kibeszélték. Itt nincs mese, hatalmas felelőtlenség, ostobaság a gyerekre és a közösségre nézve. Pont nagymamámmal beszélgettem erről. Ő még jól emlékszik arra, amikor nem volt BCG (a TBC elleni oltás) és OPV/IPV (poliomyelitis ellen). Bizony rengeteg ember szenvedett vagy halt meg ezektől a betegségektől. Szóval itt nem az a kérdés, hogy be kell-e oltani a gyereket, hanem az, hogy hogyan szorítsuk vissza ezt az elképesztő mértékű ostobaságot. Na, ezért kellene a biológiát legalább alapvető szinten ismernie.

2019. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz azért eget hozzátennék.

Ma a menekülés egyáltalán nem olyan egyszerű kérdés. Hónapok, béha évek alatt jut ide (Európába) valaki, közben ezer viszontagság. Komoly fertőzéssel induló ember el sem jut idáig. Ha mégis, ki mutatja be, hogy nem itt szedte össze?

Azonban ehhez képest - tessék megnézni a statisztikát - meglehetősen sok hazánkfia jut el egzotikus országokba másfél nap alatt, hasonlóan vissza. Továbbá sok más nép hasonló célú fiai ugyanígy. Ebben a helyzetben olyan betegség, aminek a lappangási ideje több két napnál (szinte az összes betegség), bátran hozhat vihet bármit. A migránsok okozta veszélyhez képest több ezerszeres a lehetőség. A rettenetesen kiszűrt, a tudomány minden módszerével ellenőrzött ebola is így jött be Európába, az USA-ba.

Azonban elég jól kutatott terület az agy azon képessége, hogy miként csinál bolhából elefántot, főleg ha erre rá is beszélik. A kérdés problematikája nagyjából ezen nem létező elefánt működése a még kevésbé létező porcelánboltban. Az azonban kétségtelen, azt állítani, hogy ilyen nincs, nem lehet. Felelőtlen gazemberek ezt lovagolják mg, és oltják be mindazokat, akik tanulás formájában nem hajlandók a védőoltásra.

2019. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!