Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Atlantisz melyik kontinenshez...

Atlantisz melyik kontinenshez tartozik?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy alapjáraton egy külön kontinens, de ha mégis... Mondjuk melyikhez van a legközelebb?

Térképen valahol Európa, Afrika és Amerika között volt.

Igazából elég szubjektív, amihez kell, szóval nem életbe vágó, csak nem tudom eldönteni, mert szörnyű vagyok földrajzból.



2019. márc. 20. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Mivel nemigen van bizonyitek a letezesere, szabadon valaszthatsz, hogy Eurazsiahoz vagy Afrikahoz sorolod a mondak alapjan.
2019. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Az Ősök elvitték egy másik galaxisba, egy óceánokkal borított bolygóra. Ott nemigen vannak kontinensek.
2019. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár nem igazán voltak hasznosak. Bár talán nem fogalmaztam meg világosan.

Tisztában vagyok vele, hogy egy legenda, de tudjuk, hogy az emberek hova képzelik. (Wikipédián van kép)

Az lenne a kérdésem, hogy ti, akik jobbak vagytok nálam földrajzból, hova sorolnátok. (5+1 (Ázsia, Ausztrália, Amerika, Afrika, Európa - nagyobbak, Antarktisz - rövid) részre osztott projekt, amiben helyet szeretnék szorítani Atlantisznak is, csak nem tudom, melyik résznél...)

2019. márc. 20. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyszer legenda, akkor bárhová teheted.

Ha neadjisten, az lesz a következő kérdésed, hol van a Roxfort boszorkány és varázslóiskola, akkor szerintem vagy észak, vagy dél Skóciában, vagy pedig Londontól északkeletdélnyugat irányában 315,2 mérföld távolságban.

Válassz!

2019. márc. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
A Földközi tengerben, Santorini a maradványa.
2019. márc. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha valóban van alapja a közép-amerikai és európai-észak-afrikai őskori, kora-ókori kapcsolat teóriájának, akkor valahol Észak-Afrika és Közép-Amerika közt kell keresni, olyan területen, amit ma is viszonylag sekély tenger fed.


A Kanári- és a Zöld-foki szigetek lehetett egy ugródeszka Afrikából Amerikába odafelé, de utána nagy üresség, nagy tengermélységekkel, ott sosem volt semmi.

Első esély a Bahamáktól Trinidad és Tobago részig terjedő, részben tenger alatti hátság, aminek része Kuba is.

A tengerszint-emelkedés előtt ott egy elég méretes szárazföld volt, szigettengerrel körülvéve.

A ma is tenger feletti területeken nincs a dolognak régészeti nyoma, de ez érthető is, ha volt ott civilizáció, az tengerparti lehetett, nem a hegyek tetején laktak.



Nagyon máshol nem is érdemes keresni, ha akkor volt felszínen terület, ma sem lehet több kilométeres mélységben. Ilyen mértékű vulkanikus liftnek nincs nyoma Amerika és Európa közt.

2019. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%
Antakrtisz volt atlantisz. Ott éltem.
2019. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!