Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Neked hogy, mikor sikerült...

Neked hogy, mikor sikerült elfogadnod a lét bizonytalanságát és boldogan élni utána? Érdekelt is valaha egyáltalán, érezted emiatt kilátástalanul rosszul magad?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 23:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Szia,

Igen nekem 18 évesen jött a felismerés. Miután rengeteget tanultam és meditáltam rájöttem arra, hogy..... :D


Mit is mondhatnék? Nem én vagyok a lényeg. Hanem azok akiket szeretek. Születnek szeretnek szenvednek meghalnak... Tudatlanok. Úgyhogy nem gondolok magamra. Szeretem őket ameddig csak tehetem, segítem és óvom őket.


Bárcsak állandóan ezt tudnám tenni, mert ilyenkor végtelenül boldog vagyok. De sajnos nemtudok mindig ilyen lenni. Nehéz egy ilyen kihasználó világban :) de GYAKOROLNI kell.


Az igazi boldogság szerintem nem tudatlanul kel fel az emberben. Az igazi boldogság tele van fájdalommal :) és bölcsességgel amit el kell mélyíteni.


Majd elmúlik! :D

2019. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerencsések azok akik nem is értik miről beszélek, mert legalább annyi biztos hogy nálam jobban érzik magukat. Ha valahogy meg tudnám változtatni a gondolkodásomat, akkor már nem az az ember lennék aki most vagyok, mindent megadnék ezért, de már nem tudom mihez kezdjek.
2019. márc. 22. 14:54
 3/17 anonim ***** válasza:

Bizonyos perspektívából az élet a maga nehézségeivel, terheivel, korlátaival és kiszámíthatatlanságával, stb maga a két lábon járó pokol.


Más nézőpontból az élet a maga szépségeivel, a maga örömforrásaival, a megélhető szeretettel és a művészetekkel, a születés csodájával stb maga a névre szóló paradicsom.


Van olyan vélemény, ami szerint ez az egész cirkusz illúzió, Mája etc. Az elme terméke, semmi komolyabb.


Ezen kívül kismilló más, hasonlóan hasznos, értékes és igaz világlátás létezik.


Miért nem választasz olyan világnézetet magadnak, kedves Kérdező, ami számodra a legnagyobb boldogságot jelenti?

2019. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem úgy működik hogy ezt meg azt választom, elméletben persze szép lenne. Egyetlen fő problémám van, hogy ebben az életemben soha nem fogom megtudni miért élek, miért van öntudatom, és e bizonytalanság miatt semminek nem tudok már örülni őszintén. A helyzetet még rontja, hogy egy (elméletben nem rossz) keresztény rendszerben nevelkedtem, amit bár mindig is rám erőltetett dolognak éreztem, felnőve egyre inkább rá kellett döbbennem hogy a világ mennyivel bonyolultabb dolog annál, amit bármelyik vallás le tud írni vagy meg tud fogalmazni. A haláltól nem félek, mert jelenleg semmiféle felelősségem nincs saját család híján és bármennyire is szeretnék, egyre erősebben gondolkodom hogy így, hogy egy cseppnyi rosszat sem szeretnék a családomnak, gyerekeimnek, érdemes-e egyáltalán ezt a célt kitűzni. A keresztény családmodellben ez kitűnően működne, ha sikerülne az egészet elhitetni a gyerekekkel, de mivel magam sem hiszem el, nem tudom hogy tanítanám őket, mert ha megkérdezik tőlem hogy "De miért?", nem fogok tudni érdemi választ adni és úgy fognak járni mint én. Ezt az érzést pedig senkinek sem kívánom.
2019. márc. 22. 18:12
 5/17 anonim ***** válasza:

17:47-es vagyok


"Sajnos ez nem úgy működik hogy ezt meg azt választom, elméletben persze szép lenne." De. És a gyakorlatban még szebb!


"Egyetlen fő problémám van, hogy ebben az életemben soha nem fogom megtudni miért élek," Nem tudod, miért élsz? Hm. Hát az életed célja az, amit te adsz neki. Ha a félelem és idegeskedés az, amivel az időd töltöd, akkor ez az, amért élsz. Én mondjuk festeni jobban szeretek, de ahány ház, annyi szokás.


"miért van öntudatom" Sztem -leírásod alapján- semmi baj nincs az öntudatoddal, neked az önirányításod hiányos. Nem tudod az elmédet irányítani. Címkézel dolgokat jónak és rossznak, és a külvilágtól teszed függővé a boldogságod (ez csak két eklatáns példa). (Meg kell osszak veled egy titkot: azért élsz, mert apukád és anyukád szerette egymást annak idején. Ez pont elég volt a létrejöttedre.)


"bizonytalanság miatt semminek nem tudok már örülni őszintén" Ha nem, hát nem. Próbáltad élvezni a boldogtalanságot? Vannak ám pozitív hozadékai, amik bölcsességhez vezetnek. Szerintem járd végig ezt a bizonytalanság-dolgot, hasznos lesz számodra.


"A helyzetet még rontja, hogy egy (elméletben nem rossz) keresztény rendszerben nevelkedtem, amit bár mindig is rám erőltetett dolognak éreztem, felnőve egyre inkább rá kellett döbbennem hogy a világ mennyivel bonyolultabb dolog annál, amit bármelyik vallás le tud írni vagy meg tud fogalmazni." Ebben előttem jársz: én nem ismerem az összes vallást. Mesélhetnél róluk, ha ráérsz.


"A haláltól nem félek, mert jelenleg semmiféle felelősségem nincs saját család híján és bármennyire is szeretnék, egyre erősebben gondolkodom hogy így, hogy egy cseppnyi rosszat sem szeretnék a családomnak, gyerekeimnek, érdemes-e egyáltalán ezt a célt kitűzni." Ha a kérdésed mellé diagnosztizált depresszió, v más, közepesen v nehezen kezelhető betegségek is társulnak, akkor a gyógyulásod után térjünk vissza a kérdésre, jó?


Ez: "hogy egy cseppnyi rosszat sem szeretnék a családomnak" Irreális elvárás magaddal szemben.


"A keresztény családmodellben ez kitűnően működne, ha sikerülne az egészet elhitetni a gyerekekkel, de mivel magam sem hiszem el, nem tudom hogy tanítanám őket, mert ha megkérdezik tőlem hogy "De miért?", nem fogok tudni érdemi választ adni és úgy fognak járni mint én. Ezt az érzést pedig senkinek sem kívánom." Ebben igazad van. Javaslom, válj jobb hívővé, vagy jobb ateistává. Itt a két part között félúton én is kellemetlenül érezném magamat.


Más kérdésed van?

2019. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Váljak hívővé vagy ateistává. :D Hát igen, mindkét esetben jobban érezném magam azt hiszem, de az általam jelenleg érzékelt valóság pont a kettő között van, mert egyikre sincs bizonyíték. Voltam pszichológusnál, persze ahány szakember annyi szokás, de már az első alkalommal arra jutottunk, hogy találnom kell valamit, amivel el tudom terelni (a valóságtól :D) a gondolataimat. Ezt keresem én is, mert hidd el nem bánkódnék ha ez az állapot megszűnne. Valószínűleg valamilyen mentális problémám is van, vagyis a nagy többség erre azt mondja hogy az, mert ha az élet minőségi leéléséhez és továbbadásához szükséges képességeket nézzük, ezzel egyet is értek.
2019. márc. 22. 18:41
 7/17 anonim ***** válasza:

17:47-es válaszoló vagyok


A kérdésed és a kommnetjeid alapján nincs mentális problémád. Tudsz egész mondatokban fogalmazni, és van füle-farka a mondataidnak. Az alany és állítmány egyeztetve vannak (!). Nagy szó ez ám a GyK-n :)


Amint látom, nehezen választod el azokat a dolgokat egymástól, amik a befolyásod alatt állnak azon dolgoktól, amik nem állnak. Az első csoportba tartozó dolgokat érdemes megtanulni uralni, a másodikba tartozókat pedig érdemes elengedni.


A saját gondolkodásmódod hova sorolod? Azon dolgok közé, amik felett befolyásod van, vagy azon dolgok közé, ami fölött nincs? Miért?

2019. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon is van befolyásom, ésszerű keretek között a dolgok nagy része fejben dől el. 2017 decemberében amikor szintén hasonlóan éreztem magam, kitaláltam egy célt, aminek még nem tudtam mi lesz az értelme, mondom majd utólag meglátjuk. 7 hónap alatt sikerült. Nem láttam meg, utána pedig még lejjebb süllyedtem mint előtte voltam. Ezek után pedig így, hogy nem tudom mit miért csináljak, nincs motíváció. Ettől függetlenül megint van egy hasonló tervem és eddig jól halad, viszont nincs az a várakozás mint tavaly, mert még a semminél is kevesebbet tudok remélni ezek után, legutóbb legalább próbáltam úgy tenni mint aki élvezi az utat.
2019. márc. 22. 19:08
 9/17 anonim ***** válasza:

17:47-es vagyok


ha meg tudod fogalmazni, mi hiányzik, akkor lehet, konkrétabb segítséget is kaphatnál.

2019. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hogy tudjam, mi történik a földi élet után. Teljesen mindegy hogy mi, sokkal könnyebb elfogadni ha tudod. Ez olyan mint amikor valaki eltűnik. A tejesdobozokon 10-15 éve eltűnt gyerekeket is lehet látni, a szülők még így sem adják fel a reményt hogy él még.
2019. márc. 22. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!