Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy mágnest cérnával...

Ha egy mágnest cérnával fellógatok akkor az forogni kezd amíg be nem áll észak dél irányába. Melyik pólusú fele fog észak felé nézni?

Figyelt kérdés
Mágnes, iránytű, mágneses tér, mező, mágneses mező, vonzás, pólus

2019. márc. 22. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A déli
2019. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*jav.

Az északinak jelölt (ha jelölt), de az valójában a déli pólusa.

2019. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs jelölve olyan mint egy érme. Terápiás célra kell és nekem az északi pólusa kellene.A mágnes gyönyörűen beállt de akkor amelyik fele észak felé mutat az a mágnes északi polusa akkor?
2019. márc. 22. 17:38
 4/13 anonim ***** válasza:

A mágnes északi pólusa a melyik megközelítőleg észak felé mutat.

A régebbi térképeken Kanada északi részére jelölték a Föld mágneses déli-pólusát.

A Wikipédia északinak írja azt amit régen mágneses déli-saroknak írtak.


[link]


Valamint újabb kiadású térképeken is így jelölik. Nem csoda, hogy kavarodás van a témában.

2019. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért nem értem mert valaki azt mondta nekem hogy a Földnek az északi része az a déli pólus a déli része pedig az eszaki polus. És most nem tudom hogy a mágnes melyik fele mi. Mágnes terápiát akarok alkalmazni magamon és nekem a mágnes északi pólusát kell a bőrömre tapasztani.
2019. márc. 22. 17:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Valamikor volt egy mágnesem amelyik egyik végébe É-betű volt vésve.

Sajnos nincs már meg. (:[

2019. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát a Földnek északon az északi sarkon valójában a déli pólusa van vagy sem?
2019. márc. 22. 17:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Mert nem mind1 ha a déli pólus a mágnesen eszaki jellel van jelölve mert akkor a délit kell magamra ragasztani. Tehát azt nem tudom hogy a mágnes tényleges északi pólusát ragasszam magamra vagy amelyik északinak van jelölve
2019. márc. 22. 17:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért lehetőleg ne vasbeton lakásban vagy hangszóró közelében, stb. nézd meg. :)
2019. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lettem okosabb... Azt tudom már hogy a mágnes negatív(északi) pólusa gyógyító hatást fejt ki. De ez a tényleges északi pólusa vagy az eszakinak jelölt. Elvileg a Földnek északon a déli pólusa található és fordítva. Tehát ha északon van a déli akkor a mágnes északi pólusa fog észak felé nézni de azt nem északinak jelölik a mágnesen hanem délinek. Most akkor melyik fele gyógyít?
2019. márc. 22. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!