Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért volt ilyen a hold?

Miért volt ilyen a hold?

Figyelt kérdés
Nemrég volt szuperhold, és eszembe jutot egy jelenség, amire nem találtam még magyarázatot... December 25-30. Között lehetett valamikor, amikor a férjemmel jöttünk haza kocsival, és a dombok közül egy HATALMAS sárga kört láttam hogy emelkedik ki, nagyon lassan... Olyan volt mint a hold, de kb. 4x akkora, és narancsos színe volt... A "poén" az, hogy a Hold meg a másik oldalon, fenn az égben a megszokott méretben és színben virított... A Nap nem lehetett, mert este 9 volt, és december amikor hamar sötétedik. A férjem is látta, és ez nem fake kérdés, komoly válaszokat kérek, mert érdekel mi lehetett az... Valami természeti jelenség? Gondolom, hogy nem az UFO-k jöttek :D

2019. márc. 23. 08:13
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
Az én mobilom full hd-ben készít még videót is. Ezzel sajna csak ennyit lehet kezdeni.
2019. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőre az "ellennap" halo jelenség holdas változata jutott eszembe, de az elég ritka és nem túl fényes. Ez mennyire volt fényes? Nyugat felé láttad és kb. telihold volt?

>"emelkedik ki, nagyon lassan"

Jó lenne tudni, hogy mit jelent a nagyon lassan. Olyan sebességgel, ahogy pl. a Nap szokott feljönni reggel?

2019. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Miért volt ilyen a hold?"

Ez nem világos, hiszen leírtad, hogy egyértelműen nem a Hold volt.

2019. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Létezik egy érdekes optikai jelenség, az ál-nap.

Hideg-meleg légköri rétegek találkozása tükörként tud viselkedni.

Egyszer sikerült ilyet elkapnom fotón, sajnos csak a végét, amikor már halványodott, először az ál-nap fényessége majdnem azonos volt a napéval.


Ez lehetséges olyankor is, amikor a nap már-még láthatár alatt van.



A fotóm esetén a lemenő nappal egy magasságban jelentkezett, attól jobbra olyan 20-30 foknyira.

Sajnos, mint írtam, a fotóval elkéstem, így már nem olyan látványos, mint amikor előkaptam miatta a gépet.

[link]

2019. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!