Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges folyékony/légnemű...

Lehetséges folyékony/légnemű elektromágnest építeni?

Figyelt kérdés

Igazából csak a tekercs meg a "vasmag" lenne nem-szilárd, maga a tekercsnek a szigetelő csöve, amiben a vezető folyadék/gáz lenne, az szilárd lenne.

A folyadékok/gázok mennyivel lennének jobb áramvezetők és "vasmagok"?



2019. márc. 26. 09:05
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak plazma-állapotban lehetséges. Nem ionos állapotban meg végképp nem megy, akkor nincs töltéshordozó.

Ha nem plazma, csak hellyel-közzel ionizált gáz, akkor szerintem az áramvezetés nem elég jó.


Ez volt az elektromos vezetés témája.

A mágneses tulajdonságok ehhez természetesen kötődnek, de a hagyományos értelmű vasmag céljára ez tutira nem működik.

2019. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk mondjuk egy vékony műanyag slagot, tekerjük fel szorosan henger formára, töltsük tele higannyal. Ez működhet, mint tekercs. A ferromágneses mag kicsit macerásabb, lehetne mondjuk ez:

[link]

2019. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ja bocsánat, én csak a gázneműre tértem ki, a folyékony természetesen lehetséges, a fémek folyékony állapotban megfelelnek, de nem csak azok, más folyadékok is lehetnek jó vezetők.


Viszont a mágnesességgel ott is baj van.

Elektromágneses jelenségek oké, de statikus mágnesesség már kevésbé.

Tiszta, homogén folyadék szerintem nincs is olyan, ami ferromágneses.

Paramágneses van, tehát a mágnes vonzza, pl. folyékony oxigén, de a ferromágnesesség más, vasmaghoz meg az kéne.

És bizony folyékony állapotban még a vas sem ferromágneses.

2019. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez a ferrofluid is igazából csak egy kerülő megoldás.
2019. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Három esetben éri meg nem-szilárd tekercset használni:

1) Nagyobb a "vasmag" relatív permeabilitása, mint az eddigiek.

2) Jobb a tekercs áramvezetése.

3) Olcsóbb ugyanolyan minőséget előállítani.


Az is szempont, hogy léteznek-e olyan vegyületek/gázkeverékek, amiknek nagyon gyorsan (impulzus-szerűen) változtatható a vezetőképessége vagy a relatív permeabilitása.

2019. márc. 26. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem éri meg. :)
2019. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!