Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől más egy olyan atom,...

Mitől más egy olyan atom, amiben pl.6 proton van (C) és amiben 8 proton van? (O)

Figyelt kérdés

Sajna nem értem hogy mi a különbség.

Hiszem mindegyik proton és elektronok összessége.( És neutronok)

És attól hogy 1-el több proton, elektron vagy neutronja van egyiknek-masiknak miért változtatja meg az egész atomot?

Hogy az egyikből végtelen láncot lehet csinálni, a másikbol meg még egy kisebbet sem?

Honnan tudom hogy az eppen egy molekularendszer, nem pedig egy nagyobb atom valami masbol?

És ha megváltoztatom az egyik atomot, hogy ugyanannyi elektronja,P+ja és n0ja legyen mint egy másiknak, akkor miért nem lesz az a másik atom?



2019. márc. 28. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kémiai különbségek az elektronszerkezetnek köszönhetőek... méghozzá azért, mert ha odateszel vagy elveszel egy elektront, akkor az már csak egy újabb, másfajta pályán tud elhelyezkedni az előzőkhöz képest, ami teljesen megváltoztatja az atom viselkedését kifelé.

Ugye minden atom lezárt elektronpályákra törekszik, és ennek megfelelően viselkedik.


Az utolsó kérdésed nem értem.

Ha elkészítesz egy atomból egy másfajta atomot (vagyis megváltoztatod az atommagot), akkor az másfajta atom lesz.

A különbségek abból adódnak, hogy az így elkészített atom az esetek többségében nem annyi neutront tartalmaz, mint a természetben előforduló, és ezért többnyire nem stabil, tehát radioaktív.

2019. márc. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Atomszerkezeti okok miatt.

Az atom nem olyan, mintha vasgolyókat (legyen a proton) és papírgolyókat (legyen az elektron) kevernénk össze és mindegy lenne hogy 6-6 vagy 8-8 vas- és papírgolyó van-e.

Az atomi elektronok kiépülése szigorú szabályok (energiaminimum, Pauli, Hund) szerint történik. Ezért az elektronok eltérő energiájú és szimmetriájú (alakú) orbitálokon (pályákon) tartózkodnak. Ez pedig meghatározza az adott atom kötési lehetőségeit.

Így a C önmagával korlátlan kapcsolat kialakítására képes, ugyanakkor az O a kétatomos molekulát részesíti előnyben.


Megjegyzés: a szervetlen kémia foglalkozik ezzel, atomi elektronszerkezet, promóció, hibridizáció, stb...

2019. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
#2:Nem is annyira a kémia,inkább az atomfizika.
2019. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Elöszor is, nem kémiát írtam, hanem szervetlen kémiát és egyetemi szintre gondoltam, mivel ezt tanultam. Másodszor pedig az atomban kötött elektronok elsősorban kémiai tulajdonságokat határoznak meg, ezért több közük van a kémiához, mint a fizikához.
2019. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
#3: Na de a módszertan ami alapján dolgozik az pedig inkább hajaz fizikára. Illetőleg azon is alapszik. Mint az egész kémia.
2019. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!