Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az ember nem majmoktól származik?

Figyelt kérdés

Sok, egyébként az evolúciót elfogadó ember is azt mondja, hogy az ember nem majmoktól származik, miközben a tények a következők:


1) Az ember maga is egy majomfaj, az óvilági majmok részalrendjébe tartozik.


2) Az ember és a csimpánz utolsó közös őse valószínűleg jobban hasonlított a mai csimpánzra, mint egy mai emberre.


2019. ápr. 4. 14:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azt mondják, hogy nem a mai majmoktól származik. Ugyanis enélkül sokan gondolhatnák, hogy pl. a csimpánztól vagy az orángutántól származunk.
2019. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Mert így van. Az embernek és a majmoknak közös ősük van, ami se embernek, se majomnak nem nevezhető.
2019. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 dq ***** válasza:
48%

Oldal alján a legfelső kapcsolódó kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

50 válasszal. Nem elég?

2019. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 dq ***** válasza:
48%
Itt egy másik: Miért mondják, hogy az ember nem majmoktól származik? https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
2019. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#2


Akkor hova helyeznéd rendszertanilag a csimpánz és a homo sapiens sapiens utolsó közös ősét?

2019. ápr. 4. 15:39
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
#15.39 Múltkor egy hasonló kérdésnél utánanéztem, de már nem emlékszem. Talán a csimpánzokkal vagyunk legközelebbi rokonságban, de tőlük is több millió éve elágaztunk. Ha kicsit keresgélsz a Wikipédián, valószínűleg megtalálod a választ a kérdéseidre, főleg, ha értesz angolul. Már amire eddig megtalálta a tudomány, mert vannak még fehér foltok. Több millió éves sztorikat nehéz pontosan rekonstruálni.
2019. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6


Persze, én keressem meg azt, hogy TE rendszertanilag hova sorolnád az ember és a csimpánz utolsó közös ősét. okos vagy...

2019. ápr. 4. 16:11
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
#16.11 De téged érdekel a téma, ember! Én keresgéljek neked? Én azt keresem, ami engem érdekel. Ugye megengeded?
2019. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8


Szerinted a csimpánz és az ember utolsó közös őse nem nevezhető majomnak, elutasítod a tudomány álláspontját.


Ezért megkérdeztem tőled, hogy akkor hova sorolnád ezt az utolsó közös őst.


Erre nem vagy hajlandó válaszolni, azt mondod, hogy én keressem meg azt.


Nem tudtam, hogy olyan buta vagy, hogy még a saját álláspontodat sem ismered a témában.

2019. ápr. 4. 16:21
 10/25 anonim ***** válasza:
7%

Mert ha belenézek a tükörbe, akkor én Isten saját képére teremtett csodáját látom.


Mondjuk...mások valóban állatok.

2019. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!