Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Desztillált vs ioncserélt víz?

Desztillált vs ioncserélt víz?

Figyelt kérdés

Tudom, jó párszor feltették már itt ezt a kérdést. De a kommentelők nem tudtak megegyezni, és sehol nem találok egyértelmű választ.


Tehát: Iható bármelyik is? Egyik sem vezeti az áramot? Az ioncserélt víznél pontosan melyik ionokat szerepeltetik, vagy ez nincs feltétlenül kikötve?



2019. ápr. 4. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Iható, de csak azt inni nem jó, mert nincs benne ásványi anyag. Az áramot vezeti.
2019. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha a desztillált víz csak és kizárólag H2O molekulákat tartalmaz(H3O+ és OH- is, pontosan ugyanakkora részecskeszámban), akkor nem vezeti az áramot egyáltalán. A bolti desztillált vízre nem bíznám az életem ettől függetlenül.
2019. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ozmium42 ***** válasza:
63%

Még az elemi tisztaságú víz is vezetné az áramot kis mértékben az autoprotolízis miatt.


A desztillált víz úgy készül, hogy elpárologtatják a vizet. Az olyan szennyező anyagok, amiknek alacsonyabb a forráspontja a víznél, ezzel a módszerrel a vízben maradnak.


Ioncserélés pedig gyakorlatilag a töltéssel rendelkező ionokat cseréli ki H+ és OH- ionokra, minden másra nincs hatással.


Ennek megfelelően kell mérlegelni, melyiket érdemesebb inni. A desztillált víz valószínűleg tisztább, bár ez a fajta tisztaság szerintem értelmetlen a szervezet szempontjából. Inni szerintem simán lehet, nem csak vízzel viszel be ásványi anyagokat a szervezetedbe, hanem minden táplálékkal. Miért lenne akkora baj, ha a vizedből hiányzik?

2019. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tanultunk olyat, hogy ha a deszt víz a sejtekkel találkozik, beléjük áramlik és könnyen szétfeszítheti őket. Mivel a deszt víz koncentrációja jóval kisebb, mint a sejtben lévő folyadék koncentrációja, az ozmózis elve szerint bediffundál a sejtbe.

Erről is tudnátok mondani valamit?

2019. ápr. 4. 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

3# atyaég....

Amúgy relatíve hosszútávon káros, nem kezdek bele most, hogy miért. Csapvizet kell inni

2019. ápr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

#4: Ez is lehetne a károsság egyik oka, de ehhez olyan mennyiséget kéne innod, hogy a véred híguljon desztillált vízzé. A nyálkahártyád sejtjei kapnak csúnyább dolgokat is, bőröd is, más sejteddel meg közvetlenül nem érintkezik hosszú távon, így ez a hatás nem játszik.

Petri-csészébe tett sejteknél tényleg így van, de a testünkben nem.


A szervezet ásványi anyag egyensúlya egy viszonylag kényes egyensúly.

Még túlzott ásványvíz-fogyasztással is ki lehet billenteni, az is lehet halálos elegendő ásványi bevitel nélkül.

Egy-két éve halt meg egy fiatal amerikai focista, miután egy forró edzésnapon 17(!!!) liter vizet döntött magába.

Desztillált víz esetén a veszélyes mennyiség alacsonyabb, mint csapvíznél vagy ásványvíznél, de itt sem decikkel van a baj.

2019. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm! Azt hiszem, most már értem :)
2019. ápr. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!