Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ma élne a floresi ember,...

Ha ma élne a floresi ember, akkor neki járnának az emberek jogai?

Figyelt kérdés

Vagy ők alacsonyabbrendű lényként lennének kezelve és állatkertekbe is bezárnák?

Esetleg az emberek helyett rajtuk legalizálnák a kísérletezést?

És pl. a vallásokban, pl. kereszténységben nekik is lenne lelkük, Jézus értük is meghalt volna? Mi lenne a szerepük a történelemben?



2019. ápr. 12. 21:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Már a kutyáknak / állatoknak is több joga van, mint egy adófizető munkásnak.
2019. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg lennének emberi jogaik is.,
2019. ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 TappancsMancs ***** válasza:
Ez attól függne feltehetően, hogy mennyire képesek felfogni a mai társadalom működését, szabályait, menyire értelmesen kommunikálnak és mennyire képesek alkalmazkodni és szocializálódni és akár részt venni a mai társadalomban úgy mint bárki más. Tehát hogy ezek alapján végül is emberszámba vehetőek-e, idézőjelben értve "beszámíthatóak-e".
2019. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Lux morulus ***** válasza:
Az emberi nagyrasz részét képezik, így amennyire nem teszünk különbséget magyar vizsla és foxi között, úgy a florensiensis és a sapiens között sem tehetnénk jogilag. Kultúrálisan, - és talán értelmileg is -viszont annyira különbözne, hogy védelem alá kéne helyezni.
2019. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Lux miért gondolod hogy a sapienshez tartozik? Ez nem így van! Egy másik ember fajról van szó.


Valószínűleg nem lenne olyan jogaik mint nekünk de nyilván védenék őket.

Különben ez tényleg nehéz kérdés ha a korai ember félék léteznének, melyiket kénne embernek tekinteni jogi értelembe. Biztos hogy komoly politikai csaták lennének, tekintve hogy más bőrszínű embereknél is komoly fentartásokkal van sok ember, pedig ők sapiensek.

2019. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Lux morulus ***** válasza:

"Lux miért gondolod hogy a sapienshez tartozik? Ez nem így van! Egy másik ember fajról van szó."


Azért mert az ember mint faj, az a Homo sapiens. A mai ember, a Homo sapiens, sapiens pedig ennek a fajnak a ma élő egyetlen alfaja. Ugyan úgy a Homo sapienshez tartozik a neandervölgyi, mint a gyenyiszovai és a floresi is. Homo sapien ....behejettesíted.


Úgyhogy nyugodj bele, igaz! Nem vagy különleges mint ember a földön, mert kb 6 különféle emberi faj élt a földön; akár még egy időben is, de mára csak a mai ember maradt. Most már ezt is tudod. Tehát ha élne, akkor mint fentebb írtam a vizsla és foxi esete forog fenn. Pont.

2019. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Milyen kultúrkörben/vallásban?



Pár száz éve a feketéknek, nőknek nem voltak jogai.


Továbbmegyek a muszlim vallásban a nőket és "hitetleneket" most sem illeti meg minden "emberi" jog.



Viszont van olyan vallás, ami egyenrangúak tekinti az emberi és állati életet.

2019. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Lux.

A ma élő emberek mind a Homo Sapiens fajhoz tartoznak. A neandervölgyi és gyenyiszovai már határ esett de ők biztosan voltak inkább emberek mint állatok, szellemileg. Genetikailag határeset, tudjuk hogy volt átkereszteződés de a genetikai kompatibilitás nem volt 100%-os.

A floresi ember, a legújabb kutatások szerint inkább a homo habilishez állhatott közel és nem a homo erectus-tól származott, ahogy korában feltételezték.

Azért ez elég messze esik a sapiens fától! Szóval könnyen lehet hogy inkább néznénk majomnak mint embernek, fizikailag és szellemileg.


5/7-es voltam.

2019. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az ember féléknek több faja volt. Az Egyik a homo sapiens, egy másik a homo florensis.


5/7

2019. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Lux morulus ***** válasza:

A floresiensis (azt hiszem) egy megosztó kis tökmag:) az biztos. Pár éve olvastam róla utoljára, de azt tudom, hogy vita ment arról, hogy ember nem ember( most így írom az érthetőség kedvéért). Ha jól emlékszem van egy (indonéz ? vagy japán?) valaki, aki magát ennek a szakértőjének tartja, és azt terjeszti- szó szerint tűzzel vassal- hogy a floresi betegségben szenvedett azért volt kicsi a feje és nem emberi faj. Több tudós pedig határozottan kiáll a mellett, hogy igen is emberi faj és a táplálék szükössége miatt lett ilyen kicsi.

Én akkor az olvasottak alapján a mellett tettem le a voksom, hogy a floresi igenis emberi faj. Egyébként az indonéz népi emlékezetben még jelen vannak azok az elbeszélések, amik megemlékeznek az erdőben lakó kis emberekről. Tehát együtt éltek a mai emberrel, akik tudtak róluk.


A lényeg a lényeg, én a tudományos vita lezáratlansága ellenére akkor, és most is, emberi alfajnak tartom.

Egyébként ennek eldöntését nehezíti a létezésének időpontja is, ugyanis az evolúcióban és genetikában (remélem jól emlékszem) alap szabály,hogy ha a szétválás 2 millió éven belül történik, akkor életképes utód nemzésére képesek, így egy fajba tartoznak. Ez persze most eléggé leegyszerűsítve, mert ez is összetettebb ennél. Majd valami biológus, genetikus kijavít, mert nem akarok utánanézni, meg világeszét sem játszani.


Tehát a fentiek alapján szinte hitkérdés az, hogy minek tekintjük, mert tudományosan még megy a vita.


Az viszont biztos, hogy a majomszerű kinézet és a kis agytérfogat miatt az értelmi képessége nem tenné lehetővé, hogy beilleszkedjen. De attól még emberi faj. Ezért mondtam a vizsla foxi hasonlatot.

2019. ápr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!