Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire ellenálló a krómréteg?

Mennyire ellenálló a krómréteg?

Figyelt kérdés
Vettem sósavat, és azt írták a flakonjára, hogy ne alkalmazzuk krómozott felületen. Pedig a króm nem áll ellen híg és tömény savaknak egyaránt??

2019. ápr. 17. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A krómozott felület krómtartalmától, ötvözet összetételétől függ, hogy melyik milyen töménységű sósavval mennyi idő után és hogyan reagál. Egyik igen, másik nem, a harmadik csak hosszabb idő után, ahány, annyiféle. Épp ezért a sósavas gyár inkább ráírja, hogy egyáltalán ne használd krómozott felületen, így védi magát.

Saját felelősségre azt kensz össze sósavval amit akarsz, de az innentől már a te felelősséged lesz, és ha elszineződik/megmattul/megrondul a felület tőle, hiába mégy a gyártóhoz panaszkodni.

2019. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2019. ápr. 17. 23:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már próbáltam véletlenül a vízcsapon jó csúnya fekete lett.

Nem véletlenül van ráírva.

2019. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!