Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek a kedvenc terülteteitek...

Fizikakedvelő kérdése:

Melyek a kedvenc terülteteitek biológiában?

Figyelt kérdés

Biológiakedvelőkhöz szólok. Melyek azok a területek,amelyeket a legérdekfeszítőbbnek,izgalmasabbnak tartatok? Leginkább általános megnevezésekre vagyok kíváncsi pl:zoológia,anatómia,zoofiziológia stb.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 20. 19:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 A kérdező kommentje:
Hát a vegyiparhoz nem,de a vegyész alatt én most kémikusra gondoltam. Ott lehetnek már átfedések(pl:szerves kémia)
2019. ápr. 21. 09:43
 12/101 anonim ***** válasza:
0%
Kb. ugyanannyi, mint a fizikával is...
2019. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 A kérdező kommentje:
Szetintem több kémiai átfedés van. Vagy nem így van?
2019. ápr. 21. 09:46
 14/101 anonim ***** válasza:
100%
Evolúcióbiológia. Nagyon érdekes tanulmányozni, hogy hogyan változik az élővilág. Illetve a biológia minden ágát összeköti, egységesíti. Meg én szeretem a matekot is, és az evolúcióbiológia eléggé matekos, elméleti.
2019. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 A kérdező kommentje:
#14:Matematika hogyan kapcsolódik hozzá?
2019. ápr. 22. 15:35
 16/101 anonim ***** válasza:
91%

Modellezés, diffegyenletek stb...


Az egész biológia és genetika manapság egyre inkább a matematikára, data science-re épül. Egy jó kutató ma már nem csak kísérletezget, hanem a hatalmas mennyiségű adat mögé is képes látni.


Ehhez pedig létfontosságú a matematika és az informatika/programozás is.


Nem véletlen, hogy egy biológus diplomával, multidiszciplináris tudás nélkül kb egy asszisztens pozícióra elég.

2019. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 anonim ***** válasza:
0%

Jajj már, megint itt vagy, aki szerint a biológia szak mit sem ér programozás nélkül :D Annyira szánalmas. A 250 csoporttársam közül egy sem tud programozni, mégis mind el tudod helyezkedni biológusként, nem asszisztensként vagy laboránsként, én pedig vezető vagyok, szintúgy nem tudok programozni. Az egész képzés alatt 1 tárgy szólt az informatikáról, a bioinformatika, de annak köze nem volt a programozáshoz, középiskolai szintű infó volt.


A szupraindividuális bioszhoz kell matek, ezért:

[link]


De a programozáshoz ennek sincs semmi köze.


Én ugyan nem mentem phd-ra, mert kaptam munkalehetőséget, de nagyon sok phd-s ismerősöm is van, meg aki végzett, senki sem tud programozni. Elhiszem, hogy van olyan része a biológiának, amit lehet vele kombinálni, bionika pl., de akkor sem kéne azt tervezni, hogy ez már létszükséglet, mert nem az.

2019. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 A kérdező kommentje:
Nos,én ebben a kérdéskörben teljesen laikus vagyok,de valamiért könnyebben egyet tudok érteni 17-es válaszolóval. Nem minden biológiai kutatóterületnek akkora a matematikaigénye. Természetesen a legnagyobb és legelméletibb kérdések esetén az ember mindenképpen belefut a kemény matekba(gondoljunk a statisztika tudományára!),de azért nem csak ilyen területek létezhetnek.
2019. ápr. 22. 19:04
 19/101 anonim ***** válasza:

Úgy látszik a szövegértelmezés nehezen megy egy vezető biológusnak :)


Sikeres + kutató. Erről volt szó.


Sikeres kutató, aki időben befejezi a PhD-t, nem ijed meg ha egy VGA-t ki kell cserélni a PC-ben, vagy megírni egy Python scriptet.

Időben tud publikálni magasabb IF lapokba, és pár év postdoc után már tervezi a saját független labort, önálló gondolatokkal és csapattal.


Azért akaratlanul is de a fizetés sem mindegy. Nem kevés biológust ismerek, akik örülnek havi 120-140 nettós fizetésnek is, és örülnek ha találnak állást. Nyilván ennyi tanulás után normális ha az ember PhD-vel legalább 3-400 nettóval kezd neki az életnek, amiből azért félre lehet már tenni komolyabb célokra, saját vállalkozásra is.


...de most nem is a pénz a lényeg, hanem hogy a sikeres kutatóknak jól jönnek ezek az ismeretek, és hatalmas előnyben lesznek. Sima biológusból ezrek vannak a piacon, túlképzés van.


Nem beszélve a jövőről, ahol az automatizálás és a machine learning lassan a kutatók és biotech ipari munkákat is átveszi.

2019. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
Valóban, statisztikát nekem is kellett tanulnom, alkalmazom is a munkám során, de ezek nem túl bonyolult dolgok, 1 munkautasításba le van tudva az egész pár oldalba. De a matek nem egyenlő a programozással, ahhoz közöm sincs
2019. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!