Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen természettudományi...

Milyen természettudományi orvostudományi magyarázata van Krisztus feltámadását?

Figyelt kérdés
Létezhet hogy valaki a halott és feltámad újra regenerálódnak a sejtek beindulnak a biokémiai folyamatok, lehet hogy egy vírus okozta a feltámadását?
2019. ápr. 21. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Ezt vallás rovatba légyszíves.


Remélem tudod, hogy ez csak egy mítikus történet. Jézus sem biztos, hogy élt egyáltalán.


Egyébként nincs semmi alapja a feltámadásnak ha beállt az agyhalál. Ez egy kényes rendszer, nagyon hamar beáll a szerkezet pusztulása, ha hipoxiás lesz.


Sejteket, agyszeletet életben lehet tartani, megfelelő körülmények között (aCSF keringetés), de ezek is elpusztulnak idővel.


Levágott disznófejekben állítottak vissza sejtszintű működést... de ez biológiailag fényévekre van a halál utáni regenerálódástól.


[link]

2019. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ezt vallás rovatba légyszíves


Direkt ebbe a rovatba tettem bele kérdésemet mert engem a tudományos magyarázata érdekel a vallási részét tudom. Ugyanis egy pap nekem azt mondta hogy állítólag van már tudományos magyarázata a Feltámadásnak hogy az idegsejtek valahogy regenerálódnak pontosan nem tudom a mechanizmusát

2019. ápr. 21. 09:47
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Az a magyarázata, hogy ez nem történt meg. SZerinted miért nem vallásosak a tanult emberek?
2019. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

SZerinted miért nem vallásosak a tanult emberek?


Azért ez nagyon nem igaz csak nézzük meg Csókay Andrást vagy Papp Lajost

2019. ápr. 21. 09:51
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon röviden?

Semmilyen.

2019. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%
Kivételek erősítik a szabályt. Mindig van egy-két ostoba
2019. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Egy halott TERMÉSZETTUDOMÁNYOS alapon NEM TÁMADHAT FEL!


Ebböl következöen a kérdésed további részének nincs értelme, a tudomány szerint nem létezik feltámadás, ez csak mese.

2019. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Bubuka508 ***** válasza:
87%
Csak a klinikai halál állapotából lehetséges feléledni, az igazi, biológiai halál bekövetkezte után (amit az agyműködés megszűntének pillanatától számolunk) már nem. A vallási történet más tészta, ha létezett is Jézus, az eredeti történetre több mint 2000 év alatt már annyi sallang rakódott rá, hogy azok alól nemigen lehet már kiásni az igazságot.
2019. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De hány olyan eset van amikor eltemettek valakit és exhumálták és más pózban találták a koporsóban mintha ahogy eltették
2019. ápr. 21. 11:03
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
A pszichiátria területén kell keresni az orvostudományi magyarázatot arra, hogy a hívők miért hisznek el képtelenségeket. Azért, mert megragadtak a gyerekkorban, és nem tudják elkülöníteni a fantáziaalapú vágyaikat a valóságtól. Ezt vágyalapú gondolkodásnak hívják.
2019. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!