Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakulnak/alakultak ki...

Fizikakedvelő kérdése:

Hogyan alakulnak/alakultak ki az alfajok?

Figyelt kérdés

Ha van egy adott faj,milyen külső tényezők/változás következtében alakulhatnak ki alfajok?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 21. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy sem. Nincs ilyen. Faj van szerinted? Nincs különbség, lassan alakulnak a dolgok és kész, de akik az evolúcióban hisznek, azok számára nincs faj!
2019. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1:Hülye barom. Szerinted nincsenek fajok? Akkor hogyan különítesz el egy nyulat meg egy madarat?
2019. ápr. 21. 17:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat,hogy így rád támadtam,de elég furcsának tünt kommented. Mellesleg az evolúcióban nem hiszünk,hanem tudjuk.
2019. ápr. 21. 17:58
 4/5 anonim válasza:

Én laikus vagyok, szóval lehet csak jobban összekuszálom a dolgokat, de a jelenleg releváns biológiai rendszertan, a filogenetikus szisztematika, vagyis a kladisztika...


E szerint ha minden igaz, akkor a numerimus taxonomiával ellentétben, minden élőlény "egeggyezik" az őseivel, például ezért is mondhatóak a mai madarak theropoda dinoszauruszoknak.


Talán az #1. így értette amit írt.


A fajképződésnek pedig 3 fő útja van:


1. lépcsőzetes, szukcesszionális fajátalakulás, amely a faj transzformálódását, átalakulását jelenti.


2. multiplikációs-populációs út, amely a szűken értelmezett speciáció folyamata, ennek során a szülőfaj két vagy több utódfajra oszlik valamilyen elszigetelődés hatására és növekszik a fajszám


3. monotípusos vagy aberrációs, illetve fúziós, hibridizációs fajképződés is lehetséges, amely csak néhány genetikailag módosult egyedből indul ki.


Azok az "alfajok" melyekre szerintem Te gondolsz, leggyakrabban a 2. folyamat végbemenésével jönnek létre...

2019. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4:Nagyon szépen köszönöm. Én alfaj alatt például a Homo sapiens különböző alfajait értettem.
2019. ápr. 21. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!