Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés
Fizikakedvelő nevű felhasználó kérdése:

Hogyan alakulnak/alakultak ki az alfajok?

Ha van egy adott faj,milyen külső tényezők/változás következtében alakulhatnak ki alfajok?

Válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: biológia, kémia, faj, alfaj, tudomány, természettudomány, zoológia, botanika, rendszertan, ELTE

ápr. 21. 09:48  Privát üzenet  

A válaszok
Sehogy sem. Nincs ilyen. Faj van szerinted? Nincs különbség, lassan alakulnak a dolgok és kész, de akik az evolúcióban hisznek, azok számára nincs faj!

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 18%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 21. 15:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#1:Hülye barom. Szerinted nincsenek fajok? Akkor hogyan különítesz el egy nyulat meg egy madarat?

# 2/5Időpont ápr. 21. 17:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat,hogy így rád támadtam,de elég furcsának tünt kommented. Mellesleg az evolúcióban nem hiszünk,hanem tudjuk.

# 3/5Időpont ápr. 21. 17:58 Privát üzenet

Én laikus vagyok, szóval lehet csak jobban összekuszálom a dolgokat, de a jelenleg releváns biológiai rendszertan, a filogenetikus szisztematika, vagyis a kladisztika...

E szerint ha minden igaz, akkor a numerimus taxonomiával ellentétben, minden élőlény "egeggyezik" az őseivel, például ezért is mondhatóak a mai madarak theropoda dinoszauruszoknak.

Talán az #1. így értette amit írt.

A fajképződésnek pedig 3 fő útja van:

1. lépcsőzetes, szukcesszionális fajátalakulás, amely a faj transzformálódását, átalakulását jelenti.

2. multiplikációs-populációs út, amely a szűken értelmezett speciáció folyamata, ennek során a szülőfaj két vagy több utódfajra oszlik valamilyen elszigetelődés hatására és növekszik a fajszám

3. monotípusos vagy aberrációs, illetve fúziós, hibridizációs fajképződés is lehetséges, amely csak néhány genetikailag módosult egyedből indul ki.

Azok az "alfajok" melyekre szerintem Te gondolsz, leggyakrabban a 2. folyamat végbemenésével jönnek létre...

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 21. 20:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#4:Nagyon szépen köszönöm. Én alfaj alatt például a Homo sapiens különböző alfajait értettem.

# 5/5Időpont ápr. 21. 20:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért csak az emberi döntések alakulnak másképp a párhuzamos univerzumokban?
Az evolúció során növények vagy állatok alakultak ki korábban?
Kromoszómák (eukarióta sejtekben) csak a sejtosztódáskor alakulnak ki?
Az anyajegyek miért alakulnak ki és mi a funkciójuk?
Vajon kannibalizmusnak számítana az, ha olyan haszonállatot enne meg az ember, amelynek egyes szervei a genetikai átalakítás révén emberi sejtekből állnának (így tehát emberi szervekké alakultak)?
Ha a gerincesek soha nem alakulnak ki, akkor most milyen élőlények töltenék be a helyüket a szárazföldön?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!