Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy fényképeztünk le egy...

Hogy fényképeztünk le egy fekete lyukat?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok, annyit értek hogy valójában nem is a fekete lyuk lett lefotózva, hanem az eseményhorizon... Nem ez a problémám.


De én olyan full fogyatékos vagyok, hogy azt nem vágom, hogy egy fekelyukat, ráadásul egy szupermasszív fekete lyukat, hogy lehet lefotózni ekkora távólságból?

A legközelebbi 27 ezer fényévnyire van innen a tejútrendszer közepén...

Akkor?


2019. ápr. 22. 19:34
 1/9 bollocks ***** válasza:
21%
Optikai zoom.
2019. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gyorsabban zoomol mint a fény?
2019. ápr. 22. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 válasza hibás. A képet utólag készítették nagyon sok rádióteleszkóppal készített felvételből, tehát nem közvetlen optikai felvétel, hanem egy utólag generált kép. Ez nem szokatlan eljárás, csak itt az adatgyűjtés hosszadalmas és bonyolult volt a korábbi felvételekhez képest.
2019. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá nem a fekete lyukat fotózták le, hanem a közvetlenül körülötte lévő anyagot, az akkréciós korongot. A fekete lyuk helyén természetesen itt is csak sötét folt van.
2019. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Íme egy részletesebb magyar nyelvű cikk a dologról:

[link]


Nem volt túl nehéz megtalálni.

2019. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:
79%

Ezt is érdemes megnézni miért látszik úgy egy fekete lyuk ahogy, csak ez angol, de annyira szemléletes az előadás hogy ha nem érted a nyelvet sem lesz probléma:

https://www.youtube.com/watch?v=zUyH3XhpLTo


A vége felé még én is a homlokomra csaptam!

2019. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
84%

https://www.youtube.com/watch?v=BIvezCVcsYs


itt mindent elmagyaráz Katie Bouman aki a fejlesztő csapat vezetője volt.

2019. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
7-es, dehogy volt a vezetője, csak elkezdték sztárolni, mert hú de trendi, hogy női tudós. Oké, fontos munkát végzett, de még ő sem győzi hangsúlyozni, hogy ez egy több ezer fős csapat eredménye, nem az övé. De hát az identitáspolitika ezt követeli, nem lehet egy fehér férfi a sztár, egy fiatal zsidó nőnek _kell_ lennie.
2019. ápr. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
67%
Az EGYIK fejlesztőcsapat vezetője volt. egy szóval sem mondtam hogy ő a mindenes
2019. ápr. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!