Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Függ valamitől, hogy kibe...

SIDLER22 kérdése:

Függ valamitől, hogy kibe lesz az ember szerelmes?

Figyelt kérdés
Tömören leírtam már a címben a kérdésem. Szóval érdekelne, hogy ez mi alapján dől el, hogy egy lány csak úgy tetszik, de valamelyikbe meg szerelmes lesz az ember. És még akár egymásba is szeretnek első látásra. Másnak pedig nem is tetszik az a lány. Vagy ez csak teljesen véletlen szerű?

2019. ápr. 24. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Rengeteg mindentöl függ.


Hogy kibe leszel szerelmes az elször is töled függ. A személyiséged, és a hozott családi kép, az aktuális divat kép.


Pl a szoszéd férfi iszonyat büszke feleségére aki a 3-ik gyerekkel is végig otthon marad, és a meleg családi fészket gondozza. Ez a férfi ebben a képben nött fel, édesanyja míg ök nagyok nem lettek otthon volt, és a háztartást vitte...

Egy másik barátunknál meg az anyja robotolt reggeltö estig, és nehezen fogadja el(vagy sehogy), hogy a felesége csak részmunkaidöben ment vissza dolgozni. A felesége háztartási munkája az ö számára egy semmi....


Nekem pl több szempont fontos volt(persze ezt akkor nem láttam, csak most hogy 12 éve szuper párkapcsolatban élek). Fontos volt, hogy a férjem vicces legyen, feltudjak rá nézni, büszke legyek rá, és keressen annyit, ha a gyerekekkel gyesen agyok se kelljen egyik napról a másikra élni, és nagyon szeressen. Na ez minden meg van a férjemben.

2019. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1, Ezek csak a pszichológiai okok. Valójában sokkal komolyabb, ösztönös neurobiológiai és neurokémiai/genetikai okai is vannak.


Többségét nem is értjük pontosan a mechanizmusoknak, és pontos %-os eloszlást sem lehet mondani, de a tisztán biológiai, ösztönös hatások... immunrendszer passzolása, genetikai tényezők, szaglás, feromonok, ezek nagy hatással vannak a párválasztásra.


Nyilván ez a kettő együtt (biológia + pszichológia) határozza meg a kiválasztás és az utódnemzés folyamatát.

2019. ápr. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy feltételezésem szerint néha erősebb is a biokémia hatása a pusztán logikus vágyaknál.


Ezért maradnak sokan averzív, mérgező, bántó kapcsolatban. Nem csak mert esetleg tökéletesen összeillik a neurokémiájuk, hanem mert nagyon gyakran teljesen illogikus viselkedés az illetővel lenni - és az agy büntet.

Szakítás, elválás esetén elönti az agyat a kortizol és egyéb stresszhormon... gyötrő pszichoszomatikus tünetek jönnek elő.

Hasonlóan a kokainfüggéshez!


Ezt sokan képtelenek tolerálni, mert kapcsolatfüggők és inkább hajlandóak szenvedni egy rossz kapcsolatban.


Magamon tudom, én kifejezetten vonzom a pszichopata, nárcisztikus, impulzív nőszemélyeket. Az egyszerű esetekről meg tudomást sem veszek... mert kell az izgalom, a kihívás, az adrenalin :D rá is b...szok mindig.


A szerelem inkább illogikus mint magasszintű kognitív, tudatos jelenség. Kiszámíthatatlan hormonális libikóka. Egy kokainfüggő állapot.


Sokszor inkább átok, de olyan erős kábítószer, hogy ez tartja fent bennünk a párválasztás drive-ot.

2019. ápr. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, grat'!


Egy lehetséges választ ad A párválasztó agy c. humánetológiai mű.

2019. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Olyan társat keres mindenki tudat alatt, akitől majd egészséges utódokat várhat. Itt európában pl. ezért tetszenek kb. mindenkinek az ázsiai nők, hiszen a genetikájuk elég eltérő, így kizártak a belterjesség okozta problémák.
2019. ápr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pombe ***** válasza:

#5: "Olyan társat keres mindenki tudat alatt, akitől majd egészséges utódokat várhat."


Nem. Szerintem ez csak egy belebeszélősdi, mert kényelmes ilyesmiket állítani, amikor nagyon tudományoskodni akarunk. Ill. persze van egy alsó küszöbérték, vagyis ha jól érzékelhető látható egészségügyi problémák vannak...


Sokkal de sokkal meghatározóbbak azok a hétköznapi élmények, amiket lenézünk ilyenkor, mint vizsgálandó alakító erőket. Egy rendkívül szép és kedves nő gyakorlatilag minden férfit magába tudna bolondítani, ha nagyon rá szállna a dologra. Ha celeb, akkor meg pláne... Egy rendkívül jóképű, de hétköznapi férfi is hatékonyan tudna ez ügyben működni, bár valszeg lényegesen nehezebb dolga lenne, mint a nőnek, ugyanakkor, ha celeb lenne, akkor meg éppen hogy neki menne jobban a dolog, mint a nőnek.


És pl. a szépség alakulásának egyáltalán nincs olyan sok köze az egészség reklámozásához, mint ahogy azt általában képzelik.


#5: "Itt európában pl. ezért tetszenek kb. mindenkinek az ázsiai nők, hiszen a genetikájuk elég eltérő, így kizártak a belterjesség okozta problémák."


Ugyan már... Rengeteg más olyan nőkolónia is van a világon, akiknek hasonlóan, vagy akár jobban is eltérő a genetikájuk. Az ázsiai nőkből is csak azok jönnek be nekünk, akik nagyon szépek, és sok bennük az europid-forma beütés. A legtöbb igazi ázsiai formájú nő semmivel se gerjesztené jobban az europid férfit, mint ahogy azt az otthoni nők teszik. Sőt! Biztos vagyok benne, hogy sokkal többet látnának csúnyácskának.

2019. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pombe ***** válasza:

#1: "Nekem pl több szempont fontos volt(persze ezt akkor nem láttam, csak most hogy 12 éve szuper párkapcsolatban élek)..."


Vagy egyszerűen szerencsésen választottál, és utólag ezt magyarázod be magadnak. Rengeteg párkapcsolatban alakulnak úgy a dolgok, hogy később kiderül a férfiról, hogy semmire se jut, elveszti a humorérzékét...stbstb.


És a nő mégis kitart mellette, és szereti.


Ha kezdetben nem is bántón más szempontok alapján döntöttél, de akkor azok talán tényleg nem voltak olyan fontosak, mint ahogy azt ma hiszed róluk, vagy voltak olyanok is, amire ma nem is gondolsz. Pl. egyszerűen jóképű volt, charme-os, nagystílű, vonzón kissé csapodár, de büszke voltál arra, hogy mégis téged választott... stbstb... csupa olyan tulajdonság, amik nem mindegyike biztosítja később az érvényesülést, és a gondos családapa képzet kialakulását.

2019. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!