Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség vegyi és...

Zsammo kérdése:

Mi a különbség vegyi és biológiai fegyver között?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 17:04
 1/6 anonim válasza:
98%

Vegyi = vegyszer.

Biológiai = biológiai. Pl.: baktérium.

2019. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Első jól leírta dióhéjban, nagyon sok mindent nem is lehet hozzátenni. A vegyi fegyver olyan fegyver, amely valamiféle vegyi anyagot bocsát ki, ilyen volt pl. a második VH-ban a németek által rendszeresített cikon-B (Zyclone-B) fantázianevű, hírhedt vegyszer. A vegyi fegyverek megmérgezik az alanyt.

A biológiai fegyver meg valamiféle biológiai ("élő") anyagot bocsát ki, amely megfertőzi az alanyt.

A biológiai fegyver hosszabb idő után lép működésbe, mert ugye a kibocsátott baktériumoknak, vírusoknak meg kell telepedniük és erőre kell kapniuk a gazdaszervezetben, ez általában 2-3 naptól akár 1-2 hétig is eltarthat, tehát jóval lassabb hatóidejű, mint a vegyi fegyverek (amelyek akár 1-2 perc alatt is ölhetnek). Előnye viszont, hogy a megfertőzött alanyok olyan más alanyokat is tovább tudnak fertőzni, betegíteni, akik a közelében sem voltak a biológiai támadásnak.

2019. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a másodiknak amit az első mondott azt meg,már megbocsáss de eddig is tudtam
2019. máj. 15. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs azzal, ha már tudatában voltál annak, amit az első válasz írója írt. De az első válaszolónak vajon honnan a túróból kellett volna tudnia, hogy te mit tudsz már a témáról, és mit még nem? Elvégre nem kötötted az orrunkra, hogy mennyire vagy jártas a témában.
2019. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően amit az első írt az az igaz. A második kicsit szűkített rajta. A különbség az, hogy az egyik egy vegyi anyag, amelyik valamilyen módon hat arra a szervezetre amivel érintkezik (ez nem feltétlenül az ember, ld. agent orange, ahol a cél azvolt, hogy az őserdő növenyzetét ritkitsák és az ellenség ne tudjon elbújni az őserdőben látható legyen a levegőből).

A biológiai fegyver valamilyen általában korokozó vírus vagy baktérium kijuttatása.

Ezeket tömegpusztító fegyvereknek nevezzük mert nagyon nagy területen nagyon nagy hatást tudnak kifejteni (a "család" harmadik tagja az atom fegyverek, ezért nevezik ezeket összefoglaló néven ABC Atomic, biological, chemical fegyvereknek).

Mind a vegyi, mind a biológiai fegyverek nagyon-nagyon régen használtak. A legrégebbi feljegyzések vegyifegyver támadásra ókori indiából származnak legalább 4000 évesek, ott mindenféle növényt összehordtak a város szélén majd megfelelő szélirányt megvárva meggyujtották azt (pár éve "sikerült" egy rosszul sikerült kábitószer megsemmisíténsél ezt megismételni a fél város "betépett" mert közben megfordult a szélírány).


Egy kicsit "fiatalabb" (bár nem sokkal) az első biológiai fegyver támadás is. Ekkor betegségben elhullott lovak temét feldarabolták, majd azok darabjait bedobálták a város kútjaiba és így terjedtek el fertőző betegségek. De több esetbennem az emberek voltak a közvetlen célpontok hanem a haszon állatok (pl. a 100 éves háború idején "kedvelt" megoldás volt az ellenséges harci lovak fertőzése, mert ezzel az ellenség mobilitása csökkent).


Sokan ott tévednek, hogy a vegyifegyvereket "modern"-nek tekintik (ld. pl. Yppern-nél I.vh. 1915. 04. 22, vagy a második válaszadó által említett Ciklon-B) Az első komolyabb vegyifegyver tilalmi egyezmény már 1899-ben létrejött (a legelső "regionális" ilyen egyzmény 1675-ös ld: The Strasbourg Agreement of 27 August 1675 is the first international agreement banning the use of chemical weapons. The treaty was signed between France and the Holy Roman Empire, and was created in response to the use of poisoned bullets.).

2019. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt nem vitatjuk, hogy eddig is tudtad, amit az első írt. Amit állítunk az az, hogy viszont nem értetted.

Amit tudunk, fel tudjuk idézni. Amit értünk, azt el tudjuk magyarázni, tehát nincs mit kérdeznünk.

2019. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!