Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A homo sapiens képes e majmokk...

A homo sapiens képes e majmokkal, például csimpánzzal, vagy gorillával szaporodni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy az AIDS Afrikából származik, a majmoktól kaptuk, az a kérdésem, hogy egyáltalán néger és majom tudhat e közösülni, illetve, hogy így sikerült e humán betegséggé tenni az AIDS-et, vagy van e valamilyen más betegség, amit ilyen módon szerezhet valaki?

2019. máj. 15. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szexuális úton kapta el. Afrikában meg szokták enni a főemlősöket. Valószínűleg valakik nyersen fogyasztottak el egy fertőző majmot, már amelyikben ott volt a HIV és így lett humán betegség.
2019. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak a húsát eszik meg. Felnyitják a koponyáját és az agyat is megeszik.
2019. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*De nyilván azért figyelmeztetik őket, hogy ne egyenek majmokat, mert nem esznek majmokat. Ebben tényleg több logika van és nem hülyeség.
2019. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na ugye hallottam már kanászról, aki a 'rózsás kocát' - nem én találtam ki, az ales mondta a seregben parancskihirdetéskor, ki is utalta a fogdát neki, -szóval ha disznót lehet, akkor talán majmot is.

Az viszont nem ismert előttem, hogy fiziológia szempontjából lehet e utód, mondjuk mint az öszvér a lónál és a szamárnál ilyen kapcsolatból?

Nem hallottam róla, vagyis valószínűleg nem lehet, de szóba került ez és nem vagyok ebben teljesen biztos.

2019. máj. 15. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

HIV vírus a következõ úton terjeszthetõ:

vérrel, anya tejjel, hüvelyi nevekkel, elõ ejakulációval és ondóval.

Ezen folyadékok bármelyen cseréje terjeszti a HIV vírust.


Első kettőhöz nem csak szexuáils úton lehet hozzáférni. Elég, ha megharap egy majom, akinek sérült az ínye.

2019. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dq ***** válasza:
52%

Természetesen tud a néger és a majom közösülni.

Elég sokféle állattal tud a homo sapiens közösülni, háziállatokkal viszonylag gyakoribb, nem háziállatokkal nem olyan gyakori.


Szaporodásról tudtommal nincs feljegyzett eset.

2019. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy utódot nem tudnak létrehozni egymással
2019. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szaporodni nem tudnak egymással olyan 1 millió éve.

Közösülni tudnak - és igen, elsősorban így terjedt el annak idején az AIDS.

Meg a többi úton is, amit írtak.

Csak előbb ki kellett alakulnia, mert a SIV nem fertőzi az embert.

Tehát igen sok alkalom volt, amikor majomból vírus került az emberbe. Ez nem volt feltűnő, mert a SIV egy enyhe náthát okoz csak a majmoknak.

Egy kicsit több idejük volt egymáshoz szokni, mint nekünk...

2019. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!