Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen adapter kell dslr-távcs...

David212 kérdése:

Milyen adapter kell dslr-távcső-re?

Figyelt kérdés

Addig eljutottam, hogy ami biztos, hogy kell egy Nikon bajonett-T2, de felmentem a btc oldalára, és rengeteg adapterrel találkoztam. Melyik az amelyik jó lenne, amin lehetne állítani, a vignettáció elkerülése érdekében? Korrektor nélkül használom, Sw 90/900-ra, és nem komoly fényképeket, csak hold-bolygó, esetenként mélyég, de viszonylag rövid expoval.


Nikon D3500

Skywatcher 90/900


Esetleg liket ha tudnátok küldeni megköszönöm :)



2019. máj. 19. 09:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyenesen az okulárra
2019. máj. 19. 13:04
 2/7 kockagolyo válasza:

A T2-t jól látod. A vignettálás megszüntetésére pedig a light képek mellé szokás még flat képeket lőni, aztán majd a szoftver levonja a light képből, amin az ojjektumod van. Meg dark, meg bias, meg a többi szitokszó.

Más: A 90/900-as SW-ből pedig azt sejtem, hogy valami EQkevés mechanikán van, az meg nagyon hamar kevés lesz. Bolygózásra pedig jobban ajánlott egy direkt erre a célra kitalált USB-s kamera, mint amilyen plö az ASI. Szvsz.

2019. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy már meg van a fényképezőgép, amit direkt erre vettem
2019. máj. 22. 16:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy egyszerű t2-bajonett+t2-okuláradapter kell?
2019. máj. 22. 16:14
 5/7 kockagolyo válasza:

"Tehát akkor egy egyszerű t2-bajonett+t2-okuláradapter kell?"

Amennyiben a plusz azt jelenti itt, hogy az egyik vége ilyen, a másik meg olyan, igen. Csak említsd meg milyen távcső (az okulárkihuzat miatt) és hogy Nikonhoz kell, nehogy Canonhoz valót adjanak, mert ez utóbbi az elterjedt.

2019. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tehát fog kelleni egy ilyen:

[link]

De ezt nem tudom feltenni az okulárra.

2019. máj. 22. 21:28
 7/7 A kérdező kommentje:

De ha mellé veszek még egy ilyet

[link]

Akkor megvagyok?

2019. máj. 22. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!