Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés
Fizikakedvelő nevű felhasználó kérdése:

Biológián belül mely terület a legrokonszenvesebb neked?

Érdekelne az,hogy mik azok a biológiai területek,amelyek iránt érdeklődés mutatkozik.

Válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: biológia, kémia, tudomány, természettudomány, ELTE, kutató, állat, növény

máj. 26. 00:48  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
GKrisz16 nevű felhasználó válasza:

Én másodéves hallgató vagyok biológia szakon.

Kedvenceim az evolúció, a genetika és az agykutatás. Mindháromról keveset tudunk, ezért ezek az irányok tele vannak lehetőséggel. A tévében bemutatott kutatások is főleg ezek körül forognak szerintem. És ezek felfedezésével ismerhetjük meg igazán az emberi faj működését és eredetét, emiatt fontosak annyira.

Nagyon érdekes még a növényi és állati élettan is, de mindemellett nagyon nehezek is, ezért nem ezekkel szeretnék foglalkozni a későbbiekben. Ezek szintén a szervek működéséről szólnak, és szintén molekuláris szinten. Mélyen érintik a kémiát is.

Amit pedig nem szeretek, az a mikrobiológia és a rendszerten. Az előbbi abból áll, hogy mikroba tenyészetekből "viszünk át" részleteket további tárolóedényekbe. Órák és napok múltán tanulmányozzuk, hogy a mikrobák hogy érzik magukat az új helyükön (pl. elszaporodás és anyagcsere mértéke). A betegségek kutatásában igen jelentős, de számomra monoton, unalmas.

A rendszertan esetén rengeteget kell magolni a tudományos fajnevek miatt, a kiválasztott fajokról jellemzőket kell tudni, és a rendszertani besorolásuk sem egyszerű. Egy taxonómus terepen dolgozik, fajokat gyűjt be (élve), és az állapotukból von le következtetéseket (pl. ha sok egeret fogott, akkor az egerek jól érzik ezen az élőhelyen magukat, mert tudnak szaporodni. Ha az elkapott madarak többsége sérült, akkor sok ott a ragadozó. Ha a növény levele túl apró, talán kevés fényt kapott vagy fertőzött stb..).

remélem, ilyesmit akartál olvasni :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/32Időpont máj. 26. 04:42 Privát üzenet
Élesztőgombák és gyakorlati alkalmazásuk.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/32Időpont máj. 26. 08:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ilyenre voltam kíváncsi!

# 3/32Időpont máj. 26. 09:34 Privát üzenet

Jó reggelt!

Nekem a DNS és az agy pszichologiaja a kedvenc.

Persze tudom te csíped a rendszertant, növényeket, stb...

:D

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/32Időpont máj. 26. 09:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#4:Nézzenek oda! Kit rejthet eme titkos felhasználó? Hmmm.

# 5/32Időpont máj. 26. 09:56 Privát üzenet
Engem a betegségek és azokkal kapcsolatos kutatások érdekelnek leginkábbb :)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/32Időpont máj. 26. 09:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#6:Nos,az orvsobiológia is tud rendkívül érdekes lenni,igen.

# 7/32Időpont máj. 26. 10:53 Privát üzenet
Evolúcióbiológia.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/32Időpont máj. 26. 11:47 Privát üzenet

Az agy, mivel a biológia és az összes természettudomány minden területét erősen érinti.

Illetve ami még érdekes az a természetből vett evolúció általi mestermunkák megvalósítása. Pl a gecko tappancsát felhasználni találmányokban.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/32Időpont máj. 26. 11:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#8:Nos igen,az elővilág fejlődése rendkívül érdekes!

#9:Nos,azt már kevésbé értem,hogy miért érdekes egy olyan terület ami nagy katyvasz. Bár tény,hogy fontos megismerni az agyat.

# 10/32Időpont máj. 26. 13:26 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyarországon merre vannak vadkender populációk?
Most akkor hogyan van ez?
Miért van ekkora különbség a források között?
Anglia frsktáldimenziója, mint terület, mekkora? Lásd alább a kérdés lényegét.
Az égi mechanika fejlődésben lévő tudományos terület?
Európában mely terület kialakításában játszott szerepet az előre nyomuló belföldi jégtakaró pustító munkája? Milyen terület alakult ki a jég visszahúzódását követően?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!