Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológián belül mely terület...

Fizikakedvelő kérdése:

Biológián belül mely terület a legrokonszenvesebb neked?

Figyelt kérdés

Érdekelne az,hogy mik azok a biológiai területek,amelyek iránt érdeklődés mutatkozik.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 26. 00:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én másodéves hallgató vagyok biológia szakon.


Kedvenceim az evolúció, a genetika és az agykutatás. Mindháromról keveset tudunk, ezért ezek az irányok tele vannak lehetőséggel. A tévében bemutatott kutatások is főleg ezek körül forognak szerintem. És ezek felfedezésével ismerhetjük meg igazán az emberi faj működését és eredetét, emiatt fontosak annyira.


Nagyon érdekes még a növényi és állati élettan is, de mindemellett nagyon nehezek is, ezért nem ezekkel szeretnék foglalkozni a későbbiekben. Ezek szintén a szervek működéséről szólnak, és szintén molekuláris szinten. Mélyen érintik a kémiát is.


Amit pedig nem szeretek, az a mikrobiológia és a rendszerten. Az előbbi abból áll, hogy mikroba tenyészetekből "viszünk át" részleteket további tárolóedényekbe. Órák és napok múltán tanulmányozzuk, hogy a mikrobák hogy érzik magukat az új helyükön (pl. elszaporodás és anyagcsere mértéke). A betegségek kutatásában igen jelentős, de számomra monoton, unalmas.

A rendszertan esetén rengeteget kell magolni a tudományos fajnevek miatt, a kiválasztott fajokról jellemzőket kell tudni, és a rendszertani besorolásuk sem egyszerű. Egy taxonómus terepen dolgozik, fajokat gyűjt be (élve), és az állapotukból von le következtetéseket (pl. ha sok egeret fogott, akkor az egerek jól érzik ezen az élőhelyen magukat, mert tudnak szaporodni. Ha az elkapott madarak többsége sérült, akkor sok ott a ragadozó. Ha a növény levele túl apró, talán kevés fényt kapott vagy fertőzött stb..).


remélem, ilyesmit akartál olvasni :)

2019. máj. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Élesztőgombák és gyakorlati alkalmazásuk.
2019. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ilyenre voltam kíváncsi!
2019. máj. 26. 09:34
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt!

Nekem a DNS és az agy pszichologiaja a kedvenc.


Persze tudom te csíped a rendszertant, növényeket, stb...


:D

2019. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
#4:Nézzenek oda! Kit rejthet eme titkos felhasználó? Hmmm.
2019. máj. 26. 09:56
 6/36 anonim válasza:
100%
Engem a betegségek és azokkal kapcsolatos kutatások érdekelnek leginkábbb :)
2019. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
#6:Nos,az orvsobiológia is tud rendkívül érdekes lenni,igen.
2019. máj. 26. 10:53
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Evolúcióbiológia.
2019. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Az agy, mivel a biológia és az összes természettudomány minden területét erősen érinti.


Illetve ami még érdekes az a természetből vett evolúció általi mestermunkák megvalósítása. Pl a gecko tappancsát felhasználni találmányokban.

2019. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

#8:Nos igen,az elővilág fejlődése rendkívül érdekes!

#9:Nos,azt már kevésbé értem,hogy miért érdekes egy olyan terület ami nagy katyvasz. Bár tény,hogy fontos megismerni az agyat.

2019. máj. 26. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!