Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológián belül mely terület...

Fizikakedvelő kérdése:

Biológián belül mely terület a legrokonszenvesebb neked?

Figyelt kérdés

Érdekelne az,hogy mik azok a biológiai területek,amelyek iránt érdeklődés mutatkozik.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 26. 00:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

GKrisz16 - de egyébként más is válaszolhat a kérdésre - ha valaki biológiára megy, akkor mely területeken van boncolás?


Ezt csak azér kérdezem, mert engem az evolúcióbiológia érdekelne (illetve még a genetika), de nem tudom, hogy ott mennyire van jelen az a dolog. Én ugyanis nem bírnám azt végignézni, és nem is szeretném.


Emiatt is gondolkodok azon, hogy inkább fizikát tanulok tovább, csak hát az nehezebb mint a biológia, és nem tudom, hogy az egyetemi szintű matematikával mennyire fogok tudni megbirkózni.

2019. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy katyvasz, csak nagyon bonyolult és szerteágazó.


...de legalább vannak konkrét sejtek, mérhető struktúrák, régiók.


Ellenben pl a molekuláris biológiával ami egy komplex élőlényt érint. Pl egy drogmolekula hatása az emberi szervezetre. Na itt óriási a káosz. Nehezen vizsgálható terület.

2019. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
#12:Igazad van. Csak ugye,nem vagyok agykutató,belelátásom nincs ebbe a területbe. Azért gondoltam,hogy katyvasz,mert nagyon sok minden találkozik.
2019. máj. 26. 16:44
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már mindenhol minden találkozik a biológia területén.

Nincsenek "tiszta" tudományok.


Legalábbis már minden könnyen felfedezhető dolgot felfedeztek. Innentől minden nagyon apró lépésekben halad, teljes csapatok dolgoznak egy hangyányi megismerésen, több 10-100 milliós költségvetésekkel.


Ez már rég nem az a kor, amikor a szerzetesi lak kertjében keresztezgeted a virágokat, meg óriás tintahal axonját és békalábat sokkolsz elektromos árammal.


A tudomány hőskorában akár egyedül, otthon egy saját mikroszkóppal is fedezhettél fel áttörő dolgokat.


Mostanában meg 600 milliós költségvetéssel 20 emberrel 5 év alatt karakterizálsz egy fehérjemolekulát, vagy nagyon alap idegrendszeri működést. Kutatómunka nagyrésze meg már nem is kísérlet, megfigyelés, hanem a publikáció összerakás, amit elfogadnak egy nagy lapban.


Dokumentációkészítésre (milyen színű legyen egy ábra pl) és az adatok elemzésére mostanában több időm megy el jóval mint a kísérletre.


Néha eléggé elveszti az ember a motivációját.

2019. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
#14:Így van szerintem is demotiváló lehet.
2019. máj. 26. 18:10
 16/36 anonim ***** válasza:

Ez ne demotiváljon, mert nem igaz! Nagyképűség azt hinni, hogy a "nagy" dolgokat már felfedeztük mind, csak részletekbe menő, kis apróságokat lehet kutatni csapatokban. Hiszen nem látunk a jövőbe, nem tudhatjuk, hogy még milyen nagy felfedezések lehetnek. Pl. a modern evolúcióelmélet is csak a XX. században született meg (modern szintézis). De pl. a mitokondrium és plasztisz eredetére is csak 1967-ben jött rá Lynn Margulis...

A kérdésre válaszolva: az elméleti biológia a kedvenc területem

2019. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Olvasd el újra, nem ezt mondtam. Csupán azt, hogy az egyszerű módszertannal tett felfedezések kora lejárt.


Nagyságrendekkel kevesebb nagy egyéni áttörés van manapság már.


Pont az a nagyképűség, ha azt hiszi valaki ő lesz az 1:1000.000-ból.


A realitás nem ez. A biológia kaotikus világához kb akkora szerencse kell, mint a lottó megnyeréséhez. Mármint, hogy egymagad felfedezz valami tényleg nagyszabású dolgot.

...és még ott is számtalan buktató van.


Amúgy tényleg hatalmas áldozat kell hozzá, mert ez nem csak egy szimpla munka amit elvégzel. Itt ismeretlen területeken kalandozol nap mint nap, ezért is izgalmas... Az meg természetes, hogy vannak mélypontok, főleg mert az egész tudomány gyilkos eredményorientált lett. A publikációs kényszer és a támogatási rendszer miatt a végére úgy is mindenki idegbeteg PTSDs lesz :D

2019. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Viselkedéskutatás, humánetológia, stresszkutatás, nem-invazív és/vagy gyógyszermente módszerek az orvostudományban, tradicionális orvoslás eredményeinek modern megcáfolása/igazolása, emberi psziché az evolúció tükrében, és még sorolhatnám.
2019. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
#18:Ezek már inkább határterületek,de szintúgy érdekesek.
2019. máj. 26. 20:49
 20/36 anonim ***** válasza:

tizennyolcas vagyok


Igen, kedves Kérdező, ezek határterületek. De a tudomány szokta ám a határait feszegetni -és milyen jól teszi!

2019. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!