Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szándékosan rontották el az...

Szándékosan rontották el az angolról történő fordítást a Csernobil c. filmben?

Figyelt kérdés

1g uránban nagyságrendileg 10^21 db részecske van. Kiszámoltam :)


A filmben erre a mennyiségre angolul ezt mondja: "billion trillion", ami rendben is van, mivel angolszászéknál a billion az 10^9, a trillion meg 10^12 és így szépen kijön a 9 + 12 = 21.


Viszont magyarul "milliárd trillió"-t mondanak, ami a magyar nevezéktan szerint 10^9 * 10^15. Tehát jól gondolom, hogy "milliárd billió"-ra kellett volna fordítani és ez nem hangzott volna olyan jól?... Vagy csak szimplán elcseszték?


2019. jún. 9. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez két külön koncepció (short scale meg long scale), de mihez ért a fordító? Semmihez. Mondjuk eszerint azt tudta, hogy ami nekünk milliárd, az az angoloknak nem. Azt az egyet általában tanítják az angolul tanulóknak.


Az Index fórumaiban két félrefordítós humortopik van, mindkettő már 20 éve (kicsit leültek már, de ezeknek is megvan az életciklusa, mint bárkinek és bárminek), és mindkettő tele van vicces esetekkel.

[link]

[link]


A pálmát a JAG vitte el szerintem az elmúlt pár évtizedben, annak minden darabjában volt pár vaskos félrefordítás, pedig hosszú ideig ment. :D A legjobb tán mégis az volt, amikor meg sem kísérelte félre se fordítani, hanem ezt mondatta a tengerésszel: prájmör hendlör munkakörben voltam (a primer ugye az a hadihajó nagy lövegében, ami a gyutacs a puskatöltényben, és a lövegtoronyban a "töltény" alkotórészeit egymás után tolják be a "csőbe").

2019. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Billion angolul = milliárd magyarul

Jo a forditas


Amikor eloszor talalkoztam ezzel nekem is futa volt, de igy van.

2019. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha értőleg olvasnád, rájöhetnél, hogy azt helyeselted, amit ő írt, de amit ő kérdezett, arról nem szóltál egy szót se. :D
2019. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ja, igen, bocs:D

Szoval: jol gondolod akkor igen!


Milliard billio magyarul

2019. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2019. jún. 12. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a "lehetséges felelősök"-ről "felelősök"-re változtatás szúrt szemet,meg az idegesítő "AZgomb"-ozás.
2019. jún. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Geiger-Müller számlálót következetesen doziméternek nevezték, de az másra szolgál, szóval szerintem csak nem lektoráltatták a fordítást.
2019. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A GM csövet az angolban is következetesen doziméternek nevezték.
2019. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!