Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy nagyobb a...

Mi az oka, hogy nagyobb a lányok átlagmagassága, mint 25 éve?

Figyelt kérdés

Most középiskolás lányoknál kb 170cm (plusz minusz néhány cm) az átlagmagasság.

Kb 25 éve ugyan ennél a korosztálynál kb 160-164cm (plusz minusz néhány cm) volt a jellemző átlagmagasság. Mitől változott? Ma már nagyon ritka, hogy egy középiskolás lány 156-158 cm körüli, sőt 162 cm-el is alacsonynak számít egy lány a mai átlaghoz képest. Pedig 25 éve ezek teljesen átlag lány, női magassának számítottak. Ma a legtöbb középiskolában a lányok átlagmagassága ezzel szemben már 170 cm körül van.



#magasság #termetváltozás
2019. jún. 11. 19:00
 1/10 TR75 ***** válasza:
93%

A fiúk átlagmagassága is növekedett. Az én időmben magas legénynek számítottam; ma már, a jelenlegi ifjúságot elnézve, jó, ha átlagos vagyok.

Általános jelenségről van szó.

2019. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Folyamatosan növekedik az átlagmagasság, kb. 20 éve tanultunk már erről. De azért nem ennyire gyorsan. Nem 170cm az átlagmagaság azért, mert sok cula van
2019. jún. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Az oka egy civilizációs ártalom: az akceleráció - ennek egyik tünete, minkét nemnél.

[link]

2019. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
növekedési hormon
2019. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Az evolúció szerint a korlátlan táplálékforrás +ragadozók hiánya minden esetben az élőlények méretének növekedését eredményezi.
2019. jún. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően a megnövekedett növekedési hormon bevitel az oka. Ugyanígy, nem csak a lányok, de a fiúk átlagmagassága is drasztikusan emelkedik.
2019. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bőven nem 170 cm az átlagmagasság a gimis csajoknál szerintem.
2019. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:
78%

Csak a lányok? Igen, náluk "szembetűnőbb" lehet a dolog.

De:


[link]


Persze nem "száz százalékosan igaz" megállapításokkal operál a cikk. Alapvetően azért megfontolandó...

Na ja. Most jöhetnek a ... Nem érdekes. :)


dellfil

2019. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez maximum környezetfüggő. Lehet, hogy a te környezetedben sokkal több a magas lány, mint az alacsony és ezért mondod ezt. Erről valami kimutatás kellene, ami tényleg megmutatja (pl. az egész országra nézve), hogy ezelőtt 20 évvel mi volt az átalgos testmagasság és, hogy most mi. Lehet, hogy van ilyen és lehet, hogy növekedett is az átlag, de azért nem 10 centivel.

Én 21 éves vagyok, 163 cm és gimiben az osztályomban a legtöbb lány 170 cm volt, ketten 155 körül voltak, illetve fiúk közül is volt, aki nem volt 170 cm. Alapjaiban ma is a genetika határozza meg a testmagasságot elsősorban.

Az más kérdés, hogy valóban hamarabb "érnek" a gyerekek, ennek tényleg a modern jóléti társadalom az oka (+ a sok mesterséges kemikália sajnos, ami hormonzavart okozhat).

2019. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*170 cm ALATT volt :D
2019. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!