Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A röntgen ki tud bocsátani...

A röntgen ki tud bocsátani olyan sugárzást véletlenül, ami káros?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is, lehet hogy fura a kérdés, de nagyon félek. Fogászati panoráma rtg-n voltam, modern volt a gép, 30 mp-ig tartott. Amikor vége lett, akkor ilyen fura csípő érzést éreztem a számban, meg az arcomon. De ezt valószínűleg csak bebeszéltem, vagy egybeesés, mert alapból rettegek az ilyen gépektől.

De mivel hajlamos vagyok a hipochondriára, érdekelne, hogy történhet ilyen rtg során baleset? Hogy mondjuk a sugárdózis véletlenül megemelkedik extrém szintekre? Vagy vmi hiba van a szabályozásban? Mert elvileg minimális sugárterhelésnek van kitéve a paciens, de meghibásodhat úgy a gép, hogy a dózis túl magas legyen?

Köszi előre.


2019. jún. 12. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom. Beképzeled csak.


30 perc után ha éreznéd a rtg-t akkor rég halott lennél.

2019. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül sem tud olyan sugárzást kibocsátani, ami egy felvétel 30 másodperce alatt bármiféle károsodást okoz.

A mai röntgengépeknek sokkal érzékenyebb érzékelői vannak a képalkotáshoz, azaz sokkal kisebb a sugárterhelés.

2019. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, neten utánaolvastam és találtam pár kérdést, amikben az volt, hogy a paciensek érzékeltek ilyen kissé égő érzést (burning sensation), és pont az rtg után, és hogy okozhatta e a tüneteket az rtg. De nem találtam, csak egy kielégítő választ. Elvileg az kis dózis, tehát nem lehet. Viszont annak is utánaolvastam, hogy meghibásodhat, és lehetséges az overdose. Én már nem tudom. Valaki nyugtasson meg.

Mert az a baj, hogy reggel mentem, és már konspirálok, h én voltam az első, tuti valamit nem vettek észre, rosszul állították be. De olyat nem nagyon lehet h magas dózisra állítják nem?

2019. jún. 12. 18:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó lett a felvétel, akkor kizárt hogy a normálisnál nagyobb sugárzást kaptál. Ugyanis a röntgenfilm hasonlóan a a hagyományos fényképezőgép negatívhoz, ha sok "fény" éri, (vagyis ebben az esetben röntgensugár) akkor túlexponált lesz, és használhatatlan lesz a felvétel.
2019. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Röntgen sugárzás káros, de ami egy röntgen felvételhez kell belőle az veszélytelenül kicsi dózis. A garantáltan halálos dózis ennek milliószorosa.
2019. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Hmm, nem adtak valami fertőtlenített árnyékolót?

Mert akkor a fertőtlenítő szert érezted.

2019. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"..Én már nem tudom. Valaki nyugtasson meg ... és már konspirálok.."


Gyógyszertárban nagyon jó nyugtatók és pánik killer tabletták vásárolhatók.. De az is megteszi ha egy üveg whiskyt lehajtasz.

2019. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy repülés során nagyobb sugárterhelést kapsz, mint egy fogászati röntgentől...
2019. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
Véletlenül másik kérdéshez válaszoltam, de pótolom. Az irritáció oka lehet szerintem ózon is. A röntgengép magasfesz. részeiből esetleg származhat.
2019. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Nyugi, ha a fogászati röntgen olyan mértekű sugárzást próbálna kibocsátani, ami komoly veszélyt jelentene rád, akkor előtte még a szomszédban is kivágná a biztosítékot...

Azért az ahhoz szükséges energiát fel kell vennie valahonnan (általában az elektromos hálózatból) -és egy ilyen túlterhelés ellen az alapból védett...

2019. jún. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!