Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az, hogy a hőmérő...

Mitől van az, hogy a hőmérő szerint éjjel 22-23 fok van odakint, bent 25, mégis az ablakon melegebb levegő jön be?

Figyelt kérdés

Klimatizált lakásunkban, mikor éjjel kikapcsolom a klímát, mert a két darab külső-belső időjárás állomás szerint, odakint már lehűlt a hőmérséklet, akkor miért érzem melegnek a beáramló levegőt? :-o

Az időkép szerint is alacsonyabb a kinti hőmérséklet.

Természetesen, nem a klíma alatt, előtt állva gondoltam, közvetlenül leállítás előtt vagy után. Fél órával a leállítás után vettem észre ezt a jelenséget. Vártam volna, a friss levegőt odakintről, de ehelyett meleg beáramlását éreztem. :-o



2019. jún. 14. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
lehet máshonnan ömlik be a meleg levegő, meg a ház fala felforrósodik nappal, és utána meg mint egy radiátor süti ki a meleget, lehet az ömlik be az ablakon. csak tipp
2019. jún. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A klíma működési elvének mellékhatása, hogy szárítja a levegőt, ezért csöpög a kondenzvíz. A száraz levegőt hidegebbnek érzed. Ezért amikor beengeded a 2 fokkal hidegebb, de páradús levegőt, melegebbnek érzed, mint a melegebb de száraz levegőt.
2019. jún. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! A két hozzászólás kombinációja is lehetséges, ami így megadja a választ!

Ma is tanultam valamit!

2019. jún. 14. 06:52
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha jól van méretezve a klíma, nagyon ritkán vagy sosem áll le (a kültéri), így folyamatosan tartja a beállított hőmérsékletet, így jó a fogyasztása is. Felesleges kikapcsolni éjszakára vagy a szellőztetés idejére.
2019. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Részben amiatt mert párás vagy meleg megszorult felületetről jön . De teszteld le a digimérőket mert pontatlan is lehet, a benti cirkótermosztatom 0,5 fokkal kevesebb mutat mint a digi kinti meg két higanyos .Tavaly lidles akciós állomás 4 fokkal kevesebbet mutatot mint az összes .
2019. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Esetleg az nem lehet, hogy a benti hideg klímázott levegőhöz képest érzed melegnek?
2019. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gabesz147 válasza:

Én késő este szoktam kilőni a klímát és reggel, valamikor hajnalba nyitok csak ablakot, és nem érzek ilyet. Egy, két óra, mire jön a nappali meleg, becsukom az ablakokat.

Több időt hagyj a két művelet között.

2019. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!