Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívták az északi középheg...

Hogy hívták az északi középhegységet trianon előtt?

Figyelt kérdés
Akkor nem északon volt az országnak, mivel nem volt határ. Hogy hívhatták trianon előtt?

2019. jún. 16. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mátra, Bükk, ilyenek
2019. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Északi-középhegység része egyrészt a Magyar-középhegységnek (együtt a Dunántúli-középhegységgel), ezt a megnevezést imerték Trianon előtt is.


Illetve része az Északnyugat-Kárpátoknak, ez is Trianon előtti megnevezés.


Vagy pedig ha konkrétak akartak lenni, akkor Mátra, Cserhát, Börzsöny stb...

2019. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
33%

Kérdező nem azért középhegység ahol van, hanem azt jelzi a megnevezés hogy milyen magas.

"Közepes" méretű hegység láncról van szó. Nem magasról mint a Tátra vagy az Alpok illetve Kárpátok többi vonulata.

2019. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem egy 1932-es polgári iskolai atlaszt (alighanem az nem a földrajztudományok doktorának a napi sillabusza :D ), abban nem volt összefoglaló név, csak külön a hegyek. Kivéve az utolsót, az "EperjesTokaji hegys." néven szerepel (felnyúlva, tán a felénél is több lóg át a trianoni határon).
2019. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
EagleHUN: ezt nem értem, a kerdes az ÉSZAKI névre vonatkozott
2019. jún. 18. 22:10
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

Kérdező én ebből az almondatodból következtettem arra hogy az elhelyezkedéshez próbálod kötni az elnevezést:

"

Akkor nem északon volt az országnak, mivel nem volt határ.

"

Ezért írtam amit. Lehet hogy rossz következtetést vontam le. De akkor mit akartál ezzel a mondattal?

2019. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Középi középhegység
2019. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!