Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A halak tudnának folyékony...

A halak tudnának folyékony oxigénben vagy folyékony levegőben lélegezni?

Figyelt kérdés
A hőmérséklet bibit okozhat, de most tekintsünk el ettől.

2019. jún. 30. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Például az ember sem tud élni már néhány százalékos oxigészint változásnál sem, akkor szerinted mit okozna ez a halacskáknál?
2019. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha a valóságtól eltekintünk akkor persze miért ne: azaz tudna. Hiszen az ember is képes 100% oxigén légkört belélegezni.
2019. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gázembólia alakulna ki.


"ha túl sok oxigén van a vízben, az belekerül a halak keringési rendszerébe, apró buborékok formájában felhalmozódik, és az erek eltömődését okozza. A hajszálerekbe jutáskor az oxigénmolekulák nagyobb méretűek, mint az edények átmérője. Az erek elzáródnak, mivel a szív pumpáló ereje nem elegendő ahhoz, hogy a felgyülemlett gázt átnyomja a hajszálereken."

2019. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tekintsünk el attól, hogy a szükséges nyomáson és/vagy hőmérsékleten már nincs, nem lehet élet.

Akkor elég egy szakkifejezés: parciális nyomás.

Kémiai szempontból több százszoros oxigénszintet nyomna a szervezetnek.

Konyec filma.

2019. júl. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen hiszen az oldott oxigént lélegzi be gyakorlatilag nem
2019. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az oldott oxigén és a folyékony oxigén között azért elég komoly különbségek vannak.
2019. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Vannak itt habmentesíti válaszok pont belem kellett kötni. Folyékony levegőben gondoltam. A 100%-os oxigén előttem válaszolok között látom nem tűnt fel csak a az egyszerű válaszokba könnyű belekötni.de természetesen a folyékony levegőből tudná egy kopoltyú kioldani a benne oldott oxigént. A folyékony oxigénben csak azert nem gyulladna fel mert gyakorlatilag nem éri el azt az állapotot a nyomás és vagy a hőmérséklet miatt. Remélem ezúttal kielégítő voltam pontozzatok csak le már megszoktam
2019. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!