Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti szoktatok a köznapi életben...

Ti szoktatok a köznapi életben arra gondolni, hogy a mai madarak dinoszauruszok?

Figyelt kérdés
Nagy dínó- és Kréta-kor rajongó vagyok és sokszor szomorúsággal tölt el az, hogy a "klasszikus dínók" kihaltak 65 millió éve, viszont amikor meghallok egy verebet, galambot, gólyát, vagy látom a nagymamimnál a tyúkokat és kacsákat, valamennyire felvidulok, mert ők is dínók, még ha sokat változtak is az évmilliók során. :)

2019. júl. 4. 21:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
82%
A krokodilok és társaik is igen közeli rokonok.
2019. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

én a tyúkokban trexeket látok

olyan a járása meg minden

2019. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
88%

#2 Jó a hasonlat, a mai madarak közelebbi rokonai a T-Rexnek mint mondjuk a Triceratopsnak.


Egyébként kérdező, a dínók szelleme ma is tovább él a madarak képében. Ott van pl. a Kazuár aki képes egy rúgással leteríteni és aztán a csőre csapásaival kibelezni egy embert, ott a ragadozó sas, sőt a házityúk se bánik másként egy rovarral, mint anno egy T-Rex egy kisemlőssel.


Inkább az csoda, hogy a madarak egyáltalán túlélték a Kréta-végi kihalást, nem sokon múlott.

2019. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
84%
Jurassic Park 1 elején ahogy a háromujjú pikkelyes láb lecsap a porba, aztán kiderül, hogy egy csirke volt. Ikonikus!
2019. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
Én olyannyira a dinókat látom bennük, hogy a hollót például csakis Corvinosaurus Rex-nek vagyok hajlandó hívni.
2019. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
21%

Persze!

Nagymamám igazi dinosaur hunter volt!

2019. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
Néha.
2019. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
50%
Én is gondolkodtam már ezen, de nekem elég nehéz elképzelni. Bár tény, hogy még mindig számos morfológiai/anatómiai hasonlóság van. Mondjuk a kladisztika szerint minden Tetrapoda (tehát mi is) halak vagyunk...
2019. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:

"Jurassic Park 1 elején ahogy a háromujjú pikkelyes láb lecsap a porba"


Az a Jurassic worldben volt, és hóba csapott le és varjú volt.

2019. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
69%

"sokszor szomorúsággal tölt el"


Töltsön el az is, hogy ami maradt volna, azt meg az ember irtotta ki. Elefántmadarak, moák...mindet felzabálták.


Ha ma még élne a Haast-sas és rendszeresen megtépné a majomkölköket és hasonló killcountja lenne legalább, mint a cápáknak, akkor könnyebb lenne elképzelni azt, hogy a madarak dinoszauruszok mindenkinek.

[link]

2019. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!