Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért olyan hatalmas gond a...

Miért olyan hatalmas gond a klímaváltozás?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy bizonyos területek élhetetlen(ebb)é válnak, de vannak olyan területek is, amik pont hogy élhetőbbé, mint Skandinávia, Észak-oroszország, Kanada, stb.


Magyarországon a klíma legfeljebb olyan felszereltség lesz, mint most a fűtés, a nyár kicsit energiaigényesebb lesz, de télen viszont nem kell annyi gázt elégetnünk.


Kihalnak fajok, majd jönnek újak a helyükre, ugyan úgy létre tudnak jönni, ahogy a jelenlegiek létrejöttek.


2019. júl. 6. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Az aprobléma hogy túl gyorsan zajlik és hogy kiszámíthatatlan. Meg oké hogy skandinávia élhetőbbé válik de ott majd elfér komplett afrika meg dél ázsia lakossága? Ja hogy nem.
2019. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

[link]


"Giovanni Strona, az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontjának szakértője és a tanulmány vezető szerzője kiemelte, hogy mivel minden faj összekapcsolódik az élet hálójában,


még a legtoleránsabb fajok is eltűnhetnek, amennyiben kihalnak azok a kevésbé toleráns élőlények, amelyektől függenek.


A kutatók szerint 5-6 Celsius-fokos globális klímaváltozás esetén a hővel szembeni intolerancia és a társkihalás együttesen azt eredményezi, hogy az élet legnagyobb része eltűnik a bolygóról.


Bradshaw hozzáfűzte, ha nem számolunk a dominóeffektussal, akkor hamis képet, túl optimista perspektívát kapunk a klímaváltozás jövendőbeli hatásaival kapcsolatban."


Százszor olyan gyors jelenleg, ez az ember által létrehozott klímaváltozás, mint ami természetes lenne, ráadásul egyre gyorsul. Nem fog tudni alkalmazkodni az élővilág és ha eléri a 6 Celsius fokos globális átlaghőmérséklet emelkedést, akkor a permi kihalási hullám is semmiség lesz ehhez képest.

2019. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
A klimavaltozasnak legkisebb kovetkezmenye lesz az h hany fok van kint...
2019. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Minden terület élhetetlenebbé válik, csak bizonyos helyeken mellette pozitívnak mondható változások is történnek.

A negatívumok dominálnak, hiszen mondjuk hiába jobb az általános klíma egy növény termesztésére, ha azt virágzáskor elveri a jégeső, vagy az eső formájában lezúduló csapadék elmossa.

A fő probléma a klímaváltozással az, hogy a víz körforgásban csak a Föld vízkészletének csekély része vesz részt.

Ugyanis a 97 % -a a tengerekben, óceánokban van, további 2.5% a sarki jégsapkákban, így a folyók, tavak, eső, illetve csapadékfelhők és a talajvíz csupán a vízkészletnek a 0,5%-t teszi ki.

Ezért ha az átlaghőmérséklet csekély mértékben emelkedik, akkor minden jobban párolog, lesz ahol a szárazföldön aszályos övezetek jönnek létre, de a megnövekedett esőhozam meg egyes helyeken, ahol az esők éppen lezúdulnak, árvízszerű jelenségeket okoznak.

A passzátszelek felerősödnek, ezért a viharzónák szélesebb területeken képződnek és hatásuk tovább érvényesül, illetve fokozódnak az anomáliák. A sarkvidéki, a mérsékelt égövi, a trópusi zónák között nagyobb erejű lesz az átjárás, ezért a dermesztő hideg és a forró levegő sokkal messzebbre eljut és érvényesíti a hatását, amely gyilkos is lehet.

[link]

Magyarország sem lesz kivétel, csak nem tudni előre, hogy sivatagi szárazság, vagy mindent elmosó felhőszakadások teszik tönkre a mezőgazdaságunkat, lehetséges, hogy mindkettő jellegzetesen jelen lesz.

A fajkihalásos időszakban nem jönnek létre új fajok, csak pusztulnak, végül a megmaradtakból pár százmillió év múlva keletkezhetnek persze újak, betöltve az űrt, de az számunkra, vagyis az emberiség számára már irreleváns jelenség lesz.

2019. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
A gond az, hogy annyira összetett folyamat, hogy fogalmunk sincs milyen hatásai lesznek. És mivel GLOBÁLIS jelenség, ezért nem lesz második dobásunk...
2019. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 EagleHUN ***** válasza:
77%

"Kihalnak fajok, majd jönnek újak a helyükre, ugyan úgy létre tudnak jönni, ahogy a jelenlegiek létrejöttek."


Valaki már írta hogy a változás sebessége az igazán nagy gond. Ehhez semmi és senki nem tud ilyen gyorsan alkalmazkodni.

Szóval igen kihalnak fajok és ez láncreakció szerű kihalási hullámhoz vezethet, ami viszont minden ember végét jelentené.

Az nem úgy működik hogy jön és kialakul egy másik faj.

Egyrészt az ilyen folyamat évmilliókban mérhető, másrészt ha már nincs kiinduló faj sem a területen mert kihalt onnan minden akkor nehézkesen csinál az evolúció is új fajt.


A természetnek az utolsó nagyobb kihalás óta 65 millió éve volt ilyen gazdag flórát és faunát csinálni.

Az emberiség képes megoldani meteor nélkül is egy ilyen kihalást. De az újabb 65 millió év lehet hogy egy hasonló állapotba kerüljön a bolygó mint most! És az "első" 5-10 millió év (ami lehet nemsokára elkezdődik) elég kietlen és sivár lenne.


Faültetéssel van még esély megállítani! Minden szabad területre! Mindenkinek részt kell vennie benne!

2019. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Faültetés, hm.

Az aszályok óhatatlan jelentkezése éppen a növények számára járnak kedvezőtlen folyamatokkal, a szárazság növekedésével sok területről eltűnhet, vagy erősen lecsökkenhet a talajvíz mennyisége is.

Természetesen ez a nedvesség sem marad a levegőben, de lehetséges, hogy egy földrésszel odébb hullik le, így az orosz tajga elvileg felvirágozhatna, csak ott nincs semmilyen infrastruktúra, meg az oroszok amúgy sem engednék odaköltözni a magyarságot, de talán nem is lenne vonzó senki számára, mert a téli szibériai hideg megmaradna, sőt fokozódna és mínusz negyven fok átlaghőmérséklet nem kedvező az emberi élethez.

Lehetséges, hogy a Szahara vízkészlete is gyarapodna és kissé ki is zöldülne, ám a szokásos ötven, hatvan fokos meleg miatt annak sem kedvező a klímája senki számára.

Az elültetett fák, növények csapadék hiányában hamarosan elpusztulnak, így a változások ellen valójában egy kis ország, mint hazánk semmit nem tehet, csupán a maga részéről betarthatja az egyezményeket, de a nagy környezetszennyező országok, akik például a nagy CO2 kibocsátásért felelősek kevéssé akceptálják, hogy milyen kedvezőtlen folyamatokat indítottak el.

2019. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Faültetéssel a klímaváltozás ellen? Szép szép, de az az igazság, hogy jelenleg több erős terület keletkezik, mint amennyit kivágnak. A gond az, hogy az esőerdőket tizedelik és nem azokat telepítik újra. Az esőerdők a Föld génkészlete, a biodiverzitás sarokköve. Kutatás hiányában fogalmunk sincs az ottani fajgazdagságról, de már nem is nagyon lesz.
2019. júl. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

"Kihalnak fajok, majd jönnek újak a helyükre"

Igen, párezer faj kihal, meg mondjuk ha így folytatjuk, akkor a világon az emebrek háromnegyede, de nem baj, majd lesz helyette valami más...


Komolyan, mondd, hogy csak valami unatkozó troll vagy, mert ennyire együgyű egy ember nem lehet!

Való igaz, lesznek olyan területek, amiknek jót tesz a felmelegedés. Ez mondjuk a világ 10%-a. Emellett a 70%-ának meg határozottan rosszat tesz. A gond az, hogy minden mindennel összefügg. Majd ha sikerül a méhek nagy részét is kiirtani, akkor megtapasztaljuk, hogy milyen éhezni. Na, meg majd amikor errefelé is elterjednek a trópusi betegségek. És ha sikerül olyan élőlényeket kiirtani, amik kulcsfontosságúak a táplálékláncban, megnézhetjük magunkat.

Hidd el, nem a Földnek lesz a legrosszabb. Ő túlélt már több hatalmas kihalási hullámot. Nagy valószínűséggel ezt is túl fogja élni. (Hacsak fel nem forraljuk a bolygót, mert hát egykor a Vénusz is egész élhető hely volt...) Hanem mi, az emberiség, meg a mai fajok fogják megszívni. És nem biztos, hogy az olyan rohadt jó lenne.

2019. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Magán a klímaváltozáson túl éppen a kérdező említette az egyik nagyon fontos jelenséget (csak nem vette észre).


Fogadjuk el a kérdező feltételezését, hogy ugyan egyes területek élhetetlenek lesznek, mások viszont nagyon is élhetők (ez persze nem igaz a valóságban, de most tegyük fel). Az emberiség jelenleg eloszlik valahogy az eddigi klíma szerint. Később is ezt fogja tenni. ezért olyan mértékű lesz a népvándorlás, amihez képest a 6. századi semmi se volt, és amihez képest, ha Orbán itthon hirdetett migránsvíziója a tízszeres lenne, akkor se tűnne fel a ténylegesen bekövetkezőhöz képest. És ez is rendkívüli gazdasági visszaesést, így az emberiség jó részének pusztulását okozza. A háborúkról pedig még szó se esett.

2019. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!