Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a leggyanúsabb része a...

Mi a leggyanúsabb része a "holdraszállásnak" ami miatt leginkább kételkedsz?

Figyelt kérdés
Nekem a felvételek készítése a Hold felszínen. Kibírhatta akkor egy gép és a film a -150 fokot is mikor a mai legjobb gép is -50-nél kipurcan? Az sem hihető, hogy egy mellkasra rögzített géppel lehetséges mindig véletlenül ennyire jól célozni, bárki kipróbálhatja, nem fog tudni a holdihoz hasonlóan kizárólag hibátlan beállítású felvételeket lőni.
2019. júl. 8. 14:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

"Kibírhatta akkor egy gép és a film a -150 fokot"

Még ha -150 fokos levegő lenne ott, akkor jogos is lehetne, de ott vákuum van! Ráadásul süti a nap, szóval inkább a túlhevülés ellen kellett védeni.

2019. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%
Az akkori számitógépek tudása miatt kételkedem az egészben.
2019. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
Nem állítom, hogy hinnék abban, hogy kamu volt az egész, de számomra a leginkább elfogadható konteó. Én is a mainstream kérdéseket tarom furcsának: a zászló lobogását és a csillagok hiányát. Bár nem vagyok fizikus...
2019. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Közismert tény, hogy az összes jelenetet meg akarták hamisítani és csak el akarták játszani. Fel is kérték a filmes szakma legkiválóbbját Stanley Kubrickot a forgatásra, pénz nem számít alapon. Sajnos nem számoltak Kubrick különcségével, aki ragaszkodott az eredeti helyszínhez. A többi pedig már törénelem...
2019. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Én inkább azért vagyok szomorú, hogy akad még olyan hülye, aki nem fogadja el.

Ajánlom, hogy beszélj az űrhajóssal. Egy pofont már tuti kiosztott.


Amúgy => EZOTÉRIA kategória.

Miért rontod a levegőt a tudományban? Semmi helyed itt!

2019. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
81%
Láttam egy live-ot Yt-n amin a földet mutatták az űrből. Ott sem látszottak csillagok. A zászló lobogását én sem értem. Egy dokumentum filmben hallotam hogy egy űrhajós elütött egy golf labdát ami azonnal el is tűnt a távolban. Lehet csak hozzá nyúltak a zászlóhoz és úgy maradt mivel ott kisebb a gravitáció. Már ha igaz.
2019. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 TappancsMancs ***** válasza:
83%

A csillagok azért nem látszanak, mert a fényképezőgépek nem érzékelnek akkora kontraszt tartományt, ami teljesen átfogná a sötét és világos részeket. És még ma sem! Csinálj képeket mobillal olyan helyen ahol van nagyon világos és nagyon sötét rész is, és látni fogod a felvételeken, hogy valamelyik nem lesz látható rajta. Vagy besötétedik a sötét rész és ott a részletek nem látszanak, vagy kifehéredik a világos és ott nem lesz részlet. Ehhez elég egy esti fotózás valahol.


Na és pont ezért találták ki a HDR fotózást, és ezért van benne már a telefonok szoftvereiben is, ami készít két képet és egymásra illeszti a sötét és világos részeit. Abból lesz egy se nem kiégett se nem besötétedett kép, amin a világos és sötét részletek is kivehetőek.


Fotós alapszótár


» Beégés, beégett, bebukott


A beégés azt jelenti, hogy a képünk egyes területei túl sötétek, mégpedig annyira, hogy ezek a területek nem tartalmaznak már részleteket, csak feketék lesznek.


Kiégés, kiégett


A kiégés azt jelenti, hogy a képünk egyes területei túl világosak, mégpedig annyira, hogy ezek a területek nem tartalmaznak már részletet. A kép ezen részei teljesen fehérek.


[link]

2019. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Egyelőre nem hajlandók áttenni az ezotériába.

Akkor leírom: 𝐨𝐭𝐭 𝐯𝐚𝐧 a leszállóegység, a holdjáró, a lábnyomok és minden más is a Holdon.

Már több kép készült róluk az űrből.

SZERINTED mi a bús bánatos módon oldották meg, hogy ott legyenek, ha NEM történt meg az eredeti leszállás?


Zászló: már sokszor volt róla szó. Rugalmas volt, és lengett, amikor letették. Nem lobogott.

2019. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem két dolog. Az űrruhák az egyik, az kizárt, hogy kibírják azt amit ki kell elvileg nekik az űrben sétálva vagy a holdon. Az extrém hőmérséklet talán nehezen még hihető. De a vákuum és az a sugárzás aminek érnie kell őket, alfa, béta, gamma, napkitörés okozta. Amikor a halálos sugárzást megállítani több tíz centi ólom kell itt lent a földön az űrben meg elég valami anyag??

A másik nekem is a technika. Hogy akkor, 1969-ben létezett az a technológia ami vezérelte az egészet, hogy összeköttetésben maradhatott a földdel egy űrjármű, a föld és a hold. Nevetséges.

2019. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Molyember ***** válasza:
65%

Ha az amcsik simán csak leforgatták egy stúdióban, akkor az oroszok miért nem? Vagy bárki más.

A zászló lobogását pedig mindenki érti, aki látta a kapcsolódó MythBusters részt. :)

2019. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!