Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés
nameuser nevű felhasználó kérdése:

Hogyan adhatok egy molekkulához metil csoportot?

Nem rég kezdtem el foglalkozni a témával szóval az ismereteim az alap szintet sem karcolják de Phenethylamine-hoz szeretnék -Ch3-at adni ahogy informálódtam eddig olyan tippeket kaptam ,hogy metil alkohollal és/vagy acetonnal érhetmném ezt el viszont bizonyos helyeken úgy olvastam melegítés szükséges ehhez valahol ,hogy egyáltalán nem valaki esetleg megtudná ezt erősíteni vagy valami információval ellátni a témával kapcsolatban köszönöm előre is

Keress kérdéseket hasonló témában: kémia

júl. 12. 20:57  Privát üzenet  

A válaszok
Most képletet akarsz tudni vagy élőben kísérletezni?

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont júl. 12. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Élőben szeretnék kisérletezni.

# 2/5Időpont júl. 12. 21:52 Privát üzenet
sadam87 nevű felhasználó válasza:

A drog rossz!

A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont júl. 12. 22:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

:)

# 4/5Időpont júl. 12. 22:26 Privát üzenet
Alkohollal maximum az amin csoporthoz tudnál egy metil csoportot kapcsolni vízelvónószeres közegben, és gondolom te nem erre gondoltál. Ha arra szénatomra szeretnéd amin az amin csoport is van akkor az ezzel az alapanyaggal nem lehetséges ( vagy csak egy-két század százalékos kitermeléssel. Teljesen más alapanyagokból kéne kiindulnod (amiket bárki olcsón betud szerezni). De persze a Metamfetamin készítését és forgalmazását is csullyosan büntetik.

# 5/5Időpont júl. 14. 11:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a különbség az etil és metil között szerves kémia nevezéktanban?
Az 1-klór-3-metil-penta-1-énben milyen tipusú izoméria található?
Kémiából szénhidrogénekhez kapcsolódó pl ha 4 metil csoport kapcsolódik a szénlánchoz, mi a neve a négyes szorzónak?
Miért lesz az etil-metil-keton butanon?
A benzaldehid miért nem képez krotonkondenzációs terméket a 3 metil-butanál-al?
A metil propionát, másnév propánsav (propionsav) -metil-észter minek az illatanyaga?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!