Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Na, mostaz miért hír, hogy a...

Na, mostaz miért hír, hogy a Föld árnyékot vet a Holdra? Mi a különbség a mai és a holnapi között?

Figyelt kérdés

Szerintem ez szinte minden nap előfordul

Igaz, ez a mai másképpen mutat, mint általában naponta.


2019. júl. 16. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Megjött?
2019. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mihago ***** válasza:
84%
Azért minden nap nem, de tény, hogy nem ritka a holdfogyatkozás. Miért hír? Mert valamivel meg kell tölteni a szar bulvárlapokat. Ezt a félanalfabéták is értik, meg a félanalfabéta újságírók is meg tudják írni. A másik kedvencem, amikor "szuperholdról" lelkendeznek, aztán az is csak annyit jelent, hogy perigeumban van a Hold, és 1%-kal nagyobbnak látszik. A sok hülye meg rohan a háztetőre nézni, hogy fúúú tényleg, mekkoraaa...
2019. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Jól mondja az előző, de 7% az 1% helyett.
2019. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Én arra gondolok, hogy amikor éppen nem telihold van, akkor azért kifli vagy hasonló az alakja, mert a Föld árnyékolja...vagyis ez egy mindennapos dolog (?)
2019. júl. 17. 02:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azért sötét akkor, mert a Hold a Föld mellett van a Nap irányából nézve. Ezen az animáción nagyon szépen látszik a jelenség:


https://www.youtube.com/watch?v=VfBreeZEDN4

2019. júl. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt nevezik árnyéknak, ha jól tudom, kogy pl. ahol a Hold felé menő napsugarak ùtjába esik a Föld, az a Holdon nincs megvilágítva, sötét rész. Naponta előfordul, ha nincs telihold
2019. júl. 17. 10:02
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A Hold megszokott, mindennapi fázisai, amikor kifli alakú, vagy szokták mondani, hogy sarló alakú pl, azok nem a Föld árnyéka miatt vannak, hanem azért mert a Hold gömb alakú.


A gömbalakból következik, hogy mindig van árnyékos oldala és a fény/árnyék körbehalad rajta, nagyjából havonta, ahogy a Hold kering a Föld körül és máshonnan kapja a napfényt.


Egy gömböt ha megvilágítunk, akkor lehet nézőponttól függően akár pont sarló alakú a megvilágított része, de lehet nézni pont a megvilágított oldala felől is.

2019. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:

Csak hogy így összevetve a két jelenséget, a cikkekben említett jelenség az a holdfogyatkozás, az amikor tényleg a Föld vet árnyékot a Holdra és az azért tényleg nem mindennapos. A hétköznapi holdfázisok pedig csak a Hold megvilágított gömbalakjából következnek. Szóval más a holdfázis és más a holdfogyatkozás.


Képen biztosan tisztázódik.


holdfázisok:

[link]


holdfogyatkozás:

[link]

2019. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7 -nek: Köszi!!! - Erre most nem is gondoltam...lehet, hogy korábban ez így is volt az én tudatomban is, de már magam sem vagyok biztos benne. Minden esetre, most megvilágosodtam ezügyben Köszi!!
2019. júl. 17. 14:35
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 -nak: Köszi!! - Akkoe rz is Holdfogyatkozás volt, csak talán részleges(?) Nem az egész Holdat takarta el a nap, hanem csak egy részét. Készítettem is fotókat a magam szerény lehetőségeivel, felteszek ide néhányat

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. júl. 17. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!