Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyedül, bezárva egy űrhajót...

Hszilard76 kérdése:

Egyedül, bezárva egy űrhajót szimuláló szobába, meddig bírja egy átlagos űrhajósjelölt az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
A szükségleteit ki tudja elégíteni, de nincs kommunikációja a külvilággal. Feltételezem, hogy rengeteg ilyen kísérlet történt már a NASA-nal vagy a Bajkonuron. Sajnos, semmilyen információt nem találtam erről a témáról.

2019. júl. 22. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Egy átlagos ürhajósjelölt átlagos ideig bírja a tesztet.
2019. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mennyire van már előre a kiválasztási folyamatban és a kiképzésben, úgyhogy lehetetlen jósolni.
2019. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az űrkutatás és az űrhajósokról gyűjtött információk egy része ténylegesen titkos, még ma is.


Biztosat nem tudok, de szerintem ilyen kutatások csak az űrbe jutás kezdeti időszakaiban lehettek inkább, sőt már akkoriban is rájöttek, hogy a legénység több okból is jobb, ha többen vannak. Részben a kutatások miatt, részben pszichológiailag is az egyedüllét megterhelő volta miatt, és még adott esetben akár életveszélyes helyzetet is meg kell oldaniuk.


Már a Holdra szálláskor is a tervezéskor látták, hogy 3 űrhajós fog kelleni. Ma is többen vannak, nincs ma már egyszemélyes küldetés.


A hidegháború idejében még versenyeztek azon, hogy kinek az űrhajósa van fent tovább, de nem tudom meddig feszegették az egyszemélyes utazásokat. Szerintem ezt ma már nem tesztelik, hanem pont a legjobb együttműködés irányába folynak kutatások.

2019. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Világűr foglyai című regényt olvasom, ahol hősünket pont egy ilyen szobába zárják, de két hét után nem bírja tovább... Csak hát ez egy regény, az író fantáziája az egész. A valóságra lettem volna kíváncsi. Ha jól emlékszem, az orosz Gagarin című filmben Gagarint és a többi jelöltet is hasonló tesztnek vetik alá.

Persze ma már a Mars utazás a cél, ahol a legénység kb. hat fős lesz. Persze balesetek történhetnek, sajnos, de arra kicsi az esély, hogy egyedül kelljen hazatérnie egy túlélőnek.

2019. júl. 23. 01:44
 5/9 anonim ***** válasza:
2019. júl. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a Való Világ szereplőiről van szó akkor akár 2 órát is kibírnak egyedül, nagyritkán.. ;)
2019. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A barlangba ment fickóról régen volt egy dokumentumfilm is. Az inkább az időérzékelésének eltorzulásáról szólt. Persze tökéletesen idevág. Köszi a cikket!
2019. júl. 23. 19:34
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez meglehetősen érdekes. Ma találtam a neten...

2019. júl. 23. 19:37
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
A cikk érdekes volt.
2019. júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!