Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit vegyek olyasvalakinek,...

Mit vegyek olyasvalakinek, aki soha nem kér semmit?

Figyelt kérdés

Apukámról lenne szó. Múltkor beszélgettünk anyámmal, és mondta, hogy egy csomó cucca lyukas, de soha nem vesz/vetet magának újat. Rosszul érzem magam, amiért mi minden hónapban kapunk valami ruhadarabot, ő meg hónapok óta ugyanazokat hordja. Nemrég vettem neki egy csomag zoknit, de nem mutatta ki hogy örülne neki. Pólókat vettem neki régen, azok közül egyet legalább hord. Nagyon jó cipőt találtam ami passzolna rá, de nem merem megvenni, mert félek hogy ideges lesz amiért ő kap valamit.

Egyszer (más témában) azt mondta, hogy erre a pár napra már minek vegyen ezt-azt. Ezzel szerintem arra akart utalni, hogy 65 éves, és hogy nemsokára úgyis elmegy. Nagyon rosszul éreztem magam mikor ezt mondta, mert tök őszintének tűnt, hogy nem akar magának semmi újat.

Kicsit átment a kérdés Családi kapcsolat témába, remélem nem baj. Szerintetek vegyek neki továbbra is dolgokat, vagy inkább ne erőltessem? Anyukám már feladta, magától nem vesz apukámnak semmit, csak ha együtt mennek boltba. Gondolom mert tudja, hogyan fog apa reagálni.

Kérlek segítsetek :(



2019. szept. 13. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha szerveznél neki egy-két nyugis kis belföldi utazást? Vagy erdélyit. Ezt úgy is átnyomhatnád, hogy valójában Te szeretnél együtt utazni vele vagy a családoddal.

Az elég baj, ha úgy gondolkodik 65 évesen, hogy napjai vannak hátra és már nem érdemes új zoknit sem vennie. Esetleg beszélhetnél vele, megoszthatnád vele az érzéseid, hogy ezt neked nagyon rossz hallanod.

Szerintem ajándékba nem feltétlenül kellene ezeket a lerongyolódott viseleteit pótolni, azt lehetne alkalomtól függetlenül is adni neki hébe-hóba, mondjuk olyan szöveggel, hogy olyan jó minőségű, nem akartam otthagyni, bár ez azért jobban jönne ki a feleségétől mint a gyerekétől. Szóval én arra biztatnálak, hogy olyan dolgokat szervezz vagy vegyél, amit együtt is tudtok élvezni, így csak nem mond nemet neked, hogy kóstoljatok meg valamit együtt vagy nézzetek meg egy filmet vagy utazzatok el.

2019. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2019. szept. 13. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Depressziós. Fel kéne vetni neki az orvosi kezelés lehetőségét. Persze tiltakozni fog, de nagyon vigyázzatok rá, mutassátok ki a szereteteteket, kérjétek meg teendőkre, dicsérjétek meg az elvégzéséért, hogy fontosnak találja magát. Ez az "arra a pár napra" egy vészjelzés!
2019. szept. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Gondolod? Nevetve mondta, ezért nem gondoltam arra hogy depressziós. Lehet naivan hangzik, de anyummal azt gondoltuk, hogy idős korukra az emberek kicsit zsémbese(bbe)k lesznek.

Látszik rajta amúgy hogy keresi a társaságunkat, tavaly mikor suliba jártam, mindig felkelt velem 6-kor és fent maradt míg el nem mentem. Ugyanez anyummal, csak melóval. Próbálok is egyébként sokat beszélgetni vele, néha olyan dolgokról amikről nekem f!ngom nincs, de tudom, hogy ő tudna mit mesélni.

2019. szept. 15. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A zsémbesség is depresszió. Egészséges lelkű ember nem zsémbes.
2019. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!