Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit adjon a gyerek felnőttnek...

Mit adjon a gyerek felnőttnek ajándékba?

Figyelt kérdés
Unokahúgomtól régebben kisebb, kb. 5 perc alatt készült rajzokat szoktam kapni gyűrött papírfecniken, valószínűleg az anyja unszolta. Ekkor kb. 10 éves volt (több évről beszélünk, most kb. 15). Drága ajándékot én sem szoktam venni, csak pár száz Ft-ért, ami nekem kb. egy óra munkabér, tehát egy órányi munkát azért én is elvárhatnék, ha saját készítésű ajándékról van szó, vagy örüljek, ha kapok valamit egyáltalán?
2019. dec. 29. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul értelmezed a karácsony fogalmát.
2019. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ne varj el semmit

de majd ha teged kerdez egy gyerek, hogy mit adjon pl. a szuleinek vagy mas rokonnak, akkor azert magyarazd el neki a kulonbseget rajz es rajz kozott :)

2019. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyerek ne adjon, pláne muszájból, ajándékot felnőttnek... De a 15 már nem kisgyerek, de önálló kereset nélkül miből vegyen? Én gimiben próbáltam félretenni, és tesómmal együtt vettünk anyunak, mamának valami kisebb dolgot, de a többi családtagnak nem, max ha olyan alkotás készült (festmény, goblein vagy valami kézműves dolog), azt szívesen adtuk. Én úgy gondolom, ha pl tehetséges rajzban a gyerek és szívesen készít, akkor adjon nyugodtan azt. Vagy anyukával együtt süssön sütit és azt csomagolják be, és adják azt.


De szerintem soha, senkitől nem illik ELVÁRNI ajándékot! Sem felnőttől, sem gyerektől. Engem így neveltek.

2019. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
18%

Szerintem meg egy narancsot megtűzhet szegfűszeggel!!

15 éves nem gyerek már

2019. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
adnak valahol narancsot meg szegfuszeget ingyen?
2019. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
21%

Zsebpénz is van és 15 évesen én dolgoztam karácsony előtt hogy adhassak valamit

Gondolom forditva elvárja

süssön linzert

gondolom enni szoktak

2019. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A rajzokat régen adta. Még mind megvan egy dobozban, amiben kaptam őket, de már nem is vagyok biztos benne, hogy ez többször is előfordult... Nem vártam én el semmit, főleg olyat ami pénzbe kerül, mindenesetre én még a rajzot is egy kicsit komolyabban vettem volna, pl. kértem volna rajzlapot, de legalább szívesen adta, úgy emlékszem, és az a lényeg.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 29. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!