Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Keresztényeknél van valami...

Keresztényeknél van valami előírás vagy bármi távoli ismerősök megajándékozására Karácsonykor?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős hívő keresztény házaspárom, alig beszélek velük, de egyikük, vagy mindketten minden karácsonykor becsöngetnek, és ajándékot (édességet) hoznak, amit nem tudok mire vélni, nem is különösebben örülök ennek, mert én nem viszek/adok semmit, mert alig ismerem őket, és én mondjuk nem vinnék felnőtt embereknek csokimikulást és szaloncukrot, mikor ráadásul gyerekeik is vannak. Én is 40 fölött vagyok. Azzal nincs probléma, hogy mit kapok, mert szeretem az édességet, ne legyen félreértés... Egyszer voltam náluk vagy 15 éve, akkor is csak cipekedni hívtak...
2020. jan. 4. 21:33
 1/4 anonim válasza:
100%
Dehogy van, ez csak az ő személyes dolguk... :)
2020. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs.
2020. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kereszténységben nincsenek kifejezett előírások, fontos része a szabad akarat a vallásnak, és a döntésszabadság.

Bár a többi ábrahánista(egyisten hit, ahol az isten egy személy) vannak előírások törvények.

Pl a Zsidóságnál az ételfogyasztásban, és a szombatokon, a Muszlim hitél meg az egész hétköznapi életre is vannak törvények és korlátozások.

2020. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!