Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Nagyon bánt a dolog, normális?

Nagyon bánt a dolog, normális?

Figyelt kérdés

Már novemberben eldöntötte az egész családom, hogy idén nem ajándékozunk, de egy csokit sem és fánk se lesz,mert már felnőttünk. Értem én, de egy olyan családot se ismerek, ahol ne lenne legalább egy 500forintos apróság mindenkinek a fa alatt. Tudom, hogy az ünnep nem erről szól, de tavaly mindenkinek kiválasztottam miket adjak, becsomagoltam, felcímkéztem stb én is bontogattam és élmény volt, nem értem idén miért kellett elvenni ezt. Unokanővéremnek is elmondtam ezt, Ő se érti, mindig kap és ad ajándékot pedig már 25 éves.

18/l


2020. dec. 13. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A vírus nem szólt közbe az anyagi helyzetet tekintve? Egyénként ha tényleg adni szeretsz, apró kézzel készített ajándékokat adhatsz.
2020. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben amikor döntés volt, téged megkérdeztek?

Mert te is a családba tartozol.

Ez egy nagyon szomorú karácsony lesz.

2020. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pénz miatt?
2020. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
"mert már felnőttünk" - vannak ilyen családok, ahol csak a gyerekeket ajándékozzák meg. Én nem értek ezzel egyet, de megváltoztatni nem lehet őket, sajnos. Másokat megajándékozhatsz, és kaphatsz is tőlük pár figyelmességet. Pl. ott az unokanővéred vagy pár közeli barát, ilyesmi.
2020. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Azert fa legyen. Ajándék nálunk sem hiányzik, évek óta nincs is, csak a gyerekeknek. És nem azért mert nincs rá keret, bőven van. De egyszerűen jobban élvezunk egy finom vacsit együtt, meghitt családi körben.


A gyerekek bontogatjak a csomagjaikat. Én nagyon örülök neki hogy megszabadultunk ettől a kényszeres ajándékozástol végre.


De fa az mindig van, jó nagy és élő. Abból nem engedek.

2020. dec. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tartsatok karácsonyt az unokatesóddal, meg ha esetleg még vannak az új rendszernek ellenzői, akkor velük. nem kell mindenkinek elvesztenie az ünnepet, a minimalista-szektások miatt...
2020. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem változott az anyagi helyzetünk, sőt anyukám nemrég vett magának csomó drága ruhát. Megkérdezte engem is, de a többség döntött. Az unokatesómékhoz minden évben átmegyek 25.én,nekik már megvan, miket kapnak :)
2020. dec. 14. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Depressziósok a szüleid, vagy hogy a fenébe lehet egy ilyen ünnepet leépíteni??? Csak azért mert (jogilag) nagykorúak lettek a gyerekek...


AGYRÉM!

2020. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!