Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Túlzásba viszem szerintetek a...

Túlzásba viszem szerintetek a karácsonyi ajándékozást ilyen téren ?

Figyelt kérdés

Elég nagy családunk van, és régen mindig én jártam bevásárolni anyával karácsonyra. Karácsonykor két napig ünneplünk, egyszer az egyik része a családnak aztán apa részéről.


A közeli család tagokat én minden évben megajándékoztam eddig .

Mióta elköltöztem otthonról , két éve azóta kicsit kellemetlen ez a sztori...


1. Pl. Közeli családi körben öcsémtől soha az ég világon nem kaptam semmit. Én mindig vettem neki ajándékot szülinapra , karácsonyra...idén a szülinap elmaradt pont a kérdés miatt is...de karácsonyra vettem neki valamit. A kapcsolatunk kicsit lapos, ő magába forduló, nem nagyon van már témánk, csak ha kihúzom belőle a dolgokat.igy nem is erőltetem inkább ...szüleim pedig nagyon szeretnék , hogy jóba legyünk ..és legyen ajándékozás...


2. Egyik Unokatestvér részéről én mindig adok de ő sosem ad nekem. Nem mintha elvárnám, csak rosszul esik, ő pedig minden évben elmondja , hogy bocsi rosszul érzi magát hogy ő nem készült...persze, nem baj, csak ez neki és nekem is kellemetlen, mert mégsem lehet ő az az egy ember aki nem kap semmit...mert az hogy néz ki..


3. Egy szintén unokatestvérem pedig állandóan elhalmoz ajándékokkal gyerekkorom óta..a viszonyom vele nem a legjobb , de úgy érzem ő így próbál közeledni felém. De olyan nagy értékben mint ő (kabát...hasonló) én nem ajándékozok neki és ezt nekem ő meg is jegyezte , hogy ő többet szán rám mint én rá...ez is kellemetlen. ( Közös hangot nem találjuk , tipikus kellemetlen kényszeres rokon látogatás)


Nyilván mindenkinek szoktam valami apróságot venni, csak az ünnep és a gesztus miatt is (tea...ilyesmi) de akkor is ott van ez a pár emberke akiknél állandóan felmerül valami kellemetlen ajándékozás terén..


Idén nem tudom mi legyen..adjak-e vagy ne..néha elvárásnak érzem az egészet .


Lehet hülyeség ez a kérdés és igazából arra vagyok kíváncsi ti hogyan kezelnétek ezt a kellemetlen helyzetet....köszi


23/L


2021. dec. 5. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Feltételezem, hogy unokatesókkal nem vagytok együtt szenteste, mert azért az unokatesó az nem a legeslegközvetlenebb magcsalád kategória.

Most, ha Magyarországon éltek - egyelőre - még van adventi vásár, én meghívnám egy forralt borra, ha valami megtetszik neki (egy bögre, egy mézeskalács-szív, vagy valami, nem kell még véletlenül sem brutálnagy értékű dologra gondolni), vagy látom, hogy felcsillan a szeme rá, vagy mondja, hogy ezt de megvenném (és nem 20.000 forint), akkor ESETLEG ezt a valamit UTÓLAG visszamenve megvenném neki, de ennyit, és semmiképp nem többet.


Vagy nem vennék neki semmit.

2021. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Mi pár ezer ft-ban rögzitettük a határt, hogy max. mennyiért vásárolunk ajándékot. Melegen ajánlom, mert bevált, senki nincs kellemetlen helyzetben, hogy pl. nagy értékben kapott, de ő kisértékűt adott .
2021. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Öcsinek és az unokatesónak vennék valami apróságot, de nem adnám oda csak akkor ha ő is ad valamit.

Az öcséd lesar téged, a szüleidnek előbb őt kéne helyrerakniuk mielőtt neked okoskodnak.

Az unokatesód meg tényleg nem készült? Egyszer kapnék ajándékot úgy hogy én nem adok, aztán tuti minden alkalommal készülnék.

A másik unokatesónak pedig legközelebb mondd meg hogy te szívből ajándékozol, nem pedig összeg alapján

2021. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, hogy előbb öcsköst kellene helyre tenni a szüleidnek. Oké, hogy legyetek jóban, és legyen ajándékozás, na de nem rajtad múlt eddig sem, ezt nem veszik észre?
2021. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha öcséd befelé forduló, lehetne valami közös élményt ajándékozni neki, ahova elmentek kettesben. Egy vacsi, egy mozi, vagy ilyesni, te és ő (akár januárban).
2021. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!