Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Keresztszülők leszünk nemsokár...

Keresztszülők leszünk nemsokára, mit szokás/illik ilyenkor venni, Többi lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hónap múlva keresztszülők leszünk. Egy 9 éves kisfiúnak lesz. Az egyik füle ki van lukasztva, és azon gondolkodtam hogy egy arany fülbevalót adunk neki. Vagy más ötlet?
2015. márc. 1. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel már kilenc éves, olyat is lehet aminek most nagyon örülne. Például lego.
2015. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ő Laptopot szeretne,de hát......
2015. márc. 1. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ellátogatsz egy-két ékszerboltba, lehet hogy tudnak árban és kinézetre szimpatikus ajándékot mutatni. Csak jó lenne tudni a választékot. Egy szép férfi lánc, medál, karlánc is szép ajándék tudna lenni. Csak ehhez neked kellene látnod hogy mi a választék.

A lego is jó ötlet. A laptop-hoz maximum pénzt adni amihez gyűjthet. De inkább kész ajándékot lenne jó adni.

2015. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ügyes kezű a fiú keress rá a 3D doodler-re a neten! Ebay-on már lehet kapni 12 ezerért is. Nagyon izgalmas eszköz, és bármit tudna magának készíteni vele.
2015. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Laptopot szeretne :)

Vannak igényei nem mondom, de azt kérjen a szüleitől. Fülbevaló 9 évesnek.... Miért nem pirszing? Bár a lányom egyik ovis társának is volt, hát vannak idió ta szülők na. Én megkérdezném a szülőket, meg a gyereket minek örülne laptopon kívül, és reménykednék, hogy nem autót kér.

2015. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a keresztszülőséghez igazodó ajándékot, pl. Bibliát. De függ attól, hogy mi a keresztelés valódi célja, illetve mostantól fejős tehénnek néznek, azért kellett a keresztszülő, vagy tényleg pótszülőnek választanak. Megkérdezném a szülőket, de ha rajtam múlna, azt is leszögezetem volna a tisztség elvállalásakor, hogy csak azért nem leszek a keresztszülője, hogy mostantól a szülők mellett legyen valaki, akitől a gyerek a drága ajándékokat várhatja.
2015. márc. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a keresztszülőséghez kapcsolódó ajándékot adnék. Főleg, hogy ilyen nagy és nem csecsemő. Nyilván járt hittanra és érti, hogy minek lesz a részese.

Biblia, szép feszület, stb.

Lego-t meg játékokat kaphat majd szülinapra, karácsonyra.

Az meg milyen gáz, hogy bejelenti előre, hogy mit szeretne? Ajándékot nem illik elvárni. Na már csak ezért is valami hitélettel kapcsolatosat vennék neki. Talán akkor jobban megérti.

2015. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Bibliát, feszületet meg ilyesmiket ajándékozni fölösleges. Ha megkeresztelkedik, akkor gondolom hívő a család, és gondolom van Bibliája is, abból pedig nem kell otthonra 100 féle kiadás, úgyis mindegyikben ugyanaz van. Én 13 évesen a bérmálkozásomra 3 rokontól 3 Bibliát kaptam, közben pedig már régóta volt saját Bibliám, úgyhogy nem nagyon tudtam mit kezdeni velük, elvittem a plébániára, hogy adják oda valakinek, akinek nincs pénze megvenni. Feszület meg minek? Jó, értem, Jézus van rajta, vallásos jelkép, meg minden, de úgysem a feszületet kell imádni, hanem Istent, és nem kell ilyesmikkel telepakolni a házat ahhoz, hogy valaki igaz hívő legyen.

Viszont a játék, laptop meg hasonló már a másik véglet. Én valami könyvet adnék, ami az ő korosztályának való. Nem feltétlenül kell vallásos könyvnek lennie, de azért ne is ilyen vámpíros-vérfarkasos fantasy legyen, ami mostanában divat. Vagy pedig másik megoldás a vásárlási utalvány pl. ruhára, könyvre stb. Én magamból indulok ki, ezeknek hasznát vettem volna.

2015. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!