Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyit illik adni esküvőre...

Mennyit illik adni esküvőre ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nagyon jó barátnőmnek lesz esküvője és én vagyok a koszorúslány. A ruhám nekem kellett állni, szín és fazon is meg volt határozva, így 20 ezer forintomba került a cipővel együtt. Mennyit illene adnom? Én 15 ezerre gondoltam, de van ahol azt írják, hogy 20 ezer alatt nem illik...

2016. júl. 7. 21:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként volt lánybúcsú is.
2016. júl. 7. 21:16
 2/8 anonim válasza:
100%
Amikor esküvőnk volt mindennek nagyon örültünk amit kaptunk, eszünkbe sem jutott azon méltatlankodni, hogy ki az aki többet, ki az aki kevesebbet tett a borítékba. Fel sem tudnám idézni ki mennyit adott, pedig csak két éve történt. Szerintem nyugodtan adj annyit, amennyi belefér neked, ez egyébként sem kevés pénz. Esetleg tegyél mellé egy lottószelvényt amit feladtál az esküvői dátum számaival :)
2016. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tök jó ötlet :)
2016. júl. 7. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiféle elvárás nincsen, adj annyit, amennyit tudsz és gondolsz.
2016. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már az is elég kiadás volt, hogy te fizetted a koszorúslány ruhát, amit később nem tudsz viselni! Ha nem adsz többet, akkor sem szólhat semmit a menyasszony.
2016. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki hülye, még egy 20-ason is megsértődik. Szerintem alapból pénzt csak a menyasszonytáncnál "kötelező adni", nászajándéknak a feleségem barátnőjétől fényképkeretet kaptunk: abban van azóta is a legszebb fotónk. Eszünkbe sem jutott, hogy pénzt kapjunk, pedig összesen egy millió ásszejött.
2016. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

on: szerintem 15 ezer korrekt, de en is tennek melle valamit. pl egy kepeslapot egy lotto szelvennyel, vagy egy kaparos sorsjegyet, vagy ilyesmit.


off:eleg fura, hogy neked kellett allni a ruhadat....

2016. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) persze, szép képeslapban, borítékban és egy szép idézettel adtam oda:) Ahogy hallottam volt aki fél milliót adott, szóval mindenképp eltörpült mellette az én kis borítékom:) De ez van, mi nem vagyunk milliomosok.
2016. júl. 13. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!