Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi a reális összeg amit...

Mennyi a reális összeg amit egy munkatárs esküvőjére szánnál? Mennyit lehet elkérni személyenként ajándékra? Hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
mert 10.000 Ft ra gondoltak de szerintem az sok, 5000 is elég személyenként
2016. aug. 28. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kollégák vesznek közös ajándékot,így érted?Attól függ,hányan vagytok.
2016. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Mindegy,hogy ajándékot vesztek vagy pénzt adtok,annyit illik beleadni,amennyibe ti kerültök nekik.Egy esküvői vacsora egy személyre minimum 10 ezer forint.
2016. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
csak a templomi esküvőre vagyunk hivatalosak
2016. aug. 28. 07:56
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
max.5000 Ft.De inkább csak 3-4 ezer
2016. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a templomi esküvőre vagytok hivatalosak, akkor semmi. Ha csak oda vagytok hivatalosak, az nem jelent semmit. Oda akárki bemehet az utcáról. Nem jelentetek kiadást számára. A szertartás után odamentek gratulálni, esetleg visztek neki virágot és kész.
2016. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a szertartásra mész, akkor ne vigyél ajándékot. Azt csak azok visznek, akik ott maradnak a lagzira. Valami jelképeset vihetsz, persze, de azt sem kötelező.
2016. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell vinnetek semmit. Még akkor sem kellene annyit vinnetek, amennyibe a vacsorátok kerül, ha meglennétek rá hívva. Nem vendéglő egy lakodalom, hogy ki kelljen fizetni a vacsorát! Vendéggel nem illik kifizettetni, amit megeszik!
2016. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Egy fillért sem szánnék ilyesmire. Évekig dolgoztam alkalmazottként, sokat mondok, ha ezalatt találkoztam 2 olyan emberrel, aki megérdemelt volna akár 20 forintot.
2016. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak a templomi esküvőre 0 Ft, a templom perselyébe tehetsz lelkiismeretednek megfelelően.


Én munkatárs esküvőjén, ha nem rokonom és nem az az 5 ember, akit egész életem alatt barátomnak fogok tekinteni, akkor 0 Ft-ot tartok reálisnak. A munkatársaimat, ha nem rokonaim, meg sem hívnám hasonló családi eseményre, engem sem szoktak meghívni kollégák, de családomban sem fordult még elő. Egyszerűen semmi közünk egymáshoz ezen a szinten és kész. Remélem, nem sértettem meg senkit most. Kérni, pedig soha senkitől nem kérnénk ajándékot. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, mennyit szán oda, mennyit tud adni. Van aki sokat, van aki nagyon keveset és ez egyáltalán nem tükrözi az adott rokon szeretetét az ifjú pár felé!

2016. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Még hányszor írod ki ezt a kérdést?
2016. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!