Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Esküvőre nászajándékként...

Esküvőre nászajándékként ennyi pénz "kevés" ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Másod-unokatestvérem meghívott engem és a páromat a nyári esküvőjükre. Mi vidékről mennénk Budapestre, ami kocsival oda-vissza 25 ezer forint lenne + szállás 1 éjszakára, ami minimum 15 ezer forint. Ezenkívül barátnőmnek kell új ruha(tényleg kell neki, mert sokat fogyott az utóbbi időben és egyszerűen lógnak rajta az alkalmik:) ) és frizura ami szintén 20 ezer.

Ez így összesen 60 ezer forint.

Ezért arra gondoltunk, hogy 20-25 ezer forintot tudnánk nekik adni ajándékba. Menyasszony táncot nem tartanak majd. Egyébként nem gazdagok, nem is felvágósak, mint ahogy mi sem és évente 1x beszélünk kb, tehát nincs meg az a közeli rokoni kapcsolat köztünk. Ennek fényében kérdezem.


2016. okt. 30. 18:06
 1/4 anonim válasza:
Sztem jo az osszeg.
2016. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szállást ötödennyiből megúszod, amúgy a meghívónak illene róla gondoskodni. Ha 80-90e Ft-ba fájna az esküvő, hogy ott tudjatok lenni, és ebből 20-25e Ft "jutna" az ifjú párnak, mindenki jobban járna, ha adnál 50-et, és nem mennétek el. :)
2016. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igen, a szállásnál lehet hogy túllőttem, egy olcsó kis panzió ellátás nélkül is megteszi arra az egy éjszakára.

Így viszont lehet hogy 30 ezret tudnánk ajándékra szánni, ami szerintem is korrekt összeg, csak hármassal kezdődik :D

2016. okt. 30. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy egyszerű hajmosás is megteszi, a bő alkalmi ruha szűkítése sem kerül sokba.

Hiszen nem gazdagok, nem is felvágósak.


És akkor hozzá lehet adni még 15 ezret. Hadd örüljenek.

2016. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!