Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szoktál egyedi ajándékot...

Szoktál egyedi ajándékot készíteni vagy vásárolni?

Figyelt kérdés

Az ajándékozási szokásaitokra lennék kíváncsi.

Bármilyen alkalomról legyen szó (szülinap, névnap, karácsony, esküvő, keresztelő stb) szoktál -e készíteni ajándékot vagy "bolti" ajándékot adsz?

Ha nem magad készítesz, áldoznál-e pénzt arra, hogy vásárolj egy egyedi kézzel készült képeslapot, képet, szappant, kosarat, karácsonyfa díszt vagy táskát stb.


Milyen visszajelzések vannak az ajándékozott-tól? Észreveszi, hogy a díszszatyrot is te készítetted? Jobban értékelik az ajándékot?


Amennyiben lehet kort és nemet is írj!

Köszönöm



2017. aug. 24. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam készíteni, de ritkán. Portrét vagy egyéb rajzot.
2017. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább készítek ajándékot! Megveszem az alapanyagokat és elkészítem! Sokkal jobban örülnek neki
2017. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Karácsonyra mindenkinek kézzel készítettet adok, más alkalmakkor is előfordul, de nincs mindig hozzá ötletem. Tavaj karácsonykor mindenkinek saját papírsablon körbevágásával csinaltam mézeskalács csomagot. A kenu edzőmnek még egy lapátot is csináltam, és nagyon nézett, hogy "ezt te csináltad?":D Nem nagy cucc, de sokkal jobb azt megélni, hogy egy családtag vagy barát vajon hogy fog reagálni az ötletre, és én magam sokkal jobban örülök, amikor valakinek nem a műmosolyt kell néznem az arcán:D Mivel anyukám cukrász, szülinapokkor általában tortát szoktunk vinni ajándékba, és általában nagy sikere van, mert nem úgy van megsütve, mint a nagyüzemekben, kapkodva, összecsapva, hanem tényleg kiéljük kreativitásunkat és szívből készül. Egyébként átalában valami egyszerű diszt szoktam csinálni, amihez nem kell sok cucc.Barátok között régebben még verset is írrunk egymásnak, rajzoltunk, vagy legutóbb pl. egy barátnőm egy másik barátnőjétől kapott egy emlékkönyv szerű fotóalbumot fényképpel a közös élményeikről, és mindegyik fotóhoz valamiféle prezentáló komment.

Én nem vetem meg a boltban vasárolt cuccokat sem, főleg, ha olyan dolog, amire régen vágytam vagy amire szükségem van. Egyedül a ruháknak nem örülök mindig, mert abban kriminális vagyok.Inkább akkor adjanak egy ajádék utalványt.

2017. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem készítek sosem. A legfőbb(és legtömörebb) indoklás, hogy nem tudok olyan minőségben előállítani semmit, mint az üzemek/gyárak vagy az adott termékre specializálódott "kézműves mesterek", így inkább megveszem tőlük.
2017. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz természetesen! :)


Kedves 4/4, (illetve mindenki, aki szeretne válaszolni)

De ha látnál valahol egy jó kézműves dolgot,s eszedbe jut, hogy ennek vagy annak a barátodnak biztos tetszene, akár apróságot is, akkor megvennéd neki? Például legyen egy képeslap vagy mécsestartó, ami összértékben kb. 4-500 Ft, de mégsem lehet bárhol kapni.


Szoktatok esetleg a neten ötletgyűjtés gyanánt szétnézni? (etsy, meska stb)

2017. aug. 25. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem olvastad el figyelmesen a válaszomat, lévén benne van, hogy "kézműves" árukat vásárolok ajándékgyanánt, csak én magam nem állítok elő ilyeneket, mert nem lennék képes elfogadhatót gyártani.


Ha az idézőjel zavart meg, akkor mindjárt elmagyarázom az értelmét. Az ok nagyon egyszerű: utálom ezt a szót, mert sok esetben nagyon nem illik a termékre, amire használják.

Mert ha mondjuk valaki kifarag egy sakk készletet, az tényleg nevezhető kézművesnek, hiszen a saját keze munkájával alkotta meg a bábukat. Azonban sok másra, főként élelmiszeripari termékekre a kézműves jelző nem igazán állja meg a helyét, lévén alapvetően a módszerek ugyanazok, mint nagyipari szinten, általában inkább az összetevők minőségbeli különbségén van a hangsúly, így őket inkább kistermelőknek vagy független gyártóknak célszerűbb nevezni.

2017. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vásárolok, de igyekszem egyedit. Pl egy dedikált könyv, vagy puzzle arról, aki kapja. Igyekszem, hogy valahogy kapcsolódjon az ajándékozotthoz, ne csak egy polcról levett valami legyen.
2017. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!