Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt illik ráfordítani...

Mennyi pénzt illik ráfordítani a bátyám 18. szülinapjára 15 évesen?

Figyelt kérdés
Mármint nincs túl sok, de szeretnék neki venni valamit, ami kicsivel túlszárnyal egy gemkapcsot.

2017. szept. 19. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy mennyi zsebpénzed van, mi hiába mondunk valamit, ha nem telik rá. Nyilván a bátyád is tudja, hogy áll a helyzet, szóval ha "gemkapcsot" kap, akkor sem fog megharagudni, ha egyszer nincs pénzed. Esetleg csinálhatsz neki vmi személyeset - talán örül neki. (Az én fateromnak pl. mindene megvan, már nem igazán lehet neki olyat venni, aminek szívből örülne - de az egyik kerek szülinapjára kapott egy fényképes tortát, úgy örült neki, mint egy gyerek, még nem láttam jgy örülni semmilyen méregdrága ajándéknak. Ez már régebben volt, akkor még ez nem volt ennyire "hétköznapi" ajándék.)
2017. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt sem hétköznapi ám a csicsás torta. :D Nos, kb. 5000 ft-om van rá, ha mindet ráköltöm. Rendes tőled, hogy próbálsz segíteni. Nem tudom egyáltalán vegyek-e neki bármit, csak adjam oda. :/ Már csak ezen filózok.
2017. szept. 19. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyre több ember viszi túlzásba az ajándékozást, ami szerintem inkább szomorú.

Fiatal, diák (lehetsz) szval az idősebb tesód ezzel tisztában van (ha normális).

Esetleg mik a hobbijai? A hobbijával kapcsolatos maradandó eszközt venni?


Pl nekem vettek egy minőségi rotlingot, mivel rengeteget rajzolok/vázlatolok (szinte bárhol bármikor előveszem kistáskámból, ha van ötletem). Mai napig megvan (kb8-9éve).


Az ilyen kérdésekkel az a baj, hogy NAGYON nem ismerjük az illetőt, így nehéz tanácsot adni. Sok esetben a kérdező semmit se ír le az illetőről.


De vannak olyanok, akik semmit se tudtak írni a szerettükről...kedvenc színt se. XD


Részemről is vannak drága dolgok, amiket nem mondok el ismiknek se, mert drága (pl táblamonitor amit szeretnék a grafikai programokhoz az 400-500ezer), de vannak olcsó dolgok, amiknek nagyon tudok örülni pl tűfilc, fekete vékony golyóstollak stb.


Anyám mai napig nem hiszi el, hogy ezek tényleg fontosabbak nekem, mint pl a rózsaszín póló...nem is szeretem a rózsaszínt (az egész szobám mai napig kék kék kék) xD


Idén kaptam először olyan édességet jelképesen, amit szeretek is.

24 év után xD


Párommal 5 éve vagyunk együtt s kb tudjuk mit szeretne a másik, csakhogy egyikünk se ért a másikunk dolgaihoz szakmailag xD. Ilyenkor van az "gyere megnézzük" s megvesszük egymásnak.

Legutoljára videókártyába segítettem ki. Én meg kaptam usb-s töltőelemeket, mivel mindenem vezetéknélküli s meguntam a sima elemeket. Véletlen találtam rá neten a termékre :), de ezt ő nem tudta volna ha nem nyitom ki számat.

Mi elején megbeszéltük a kapcsolatunkba nyissuk ki a szánkat, ne menjen levegőbe az elköltött pénz, ha kicsi ha nagy dologról van szó. Nincs értelme olyat venni, amit nem használna a másik s csak porfogó.

2017. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "mennyi pénzt illik". Neked kell tudni.

A 18 csak egy szám, szülinap az szülinap. Sok fiatal azt hiszi, hogy ez a szám után felszabadul, pedig pont hogy ellenkezőleg.

Anno mondtam 18. szülinapomon, higy nekem ez csak egy szám, nem nagy esemény. (dehát ez a felfogás is személyiségtől különböző).


S mai napig elkérik személyit, mert 17 fele néznek, ha felmutatom nem bírnak bocsánatot kérni.


Lehet egy közös hétvégi kiruccanás többet segítene a tesód megismerésében ><

2017. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz! Az a baj, hogy tényleg nem nagyon ismerem, mert általában a gépen játszik naphosszat vagy telefonál a barátnőjével. Azért gondoltam, hogy ez valami különleges (számomra felfoghatatlan) dolog, mert anyukám is ezt hajtogatja... pedig továbbra is tanul meg hülyeségeket mond. Részemről nincs változás.


De ezek szerint tényleg nincs. Kösz, hogy ezt végre helyretehettem a fejemben!

2017. szept. 20. 08:45
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
ha lány vagy , vetközz le elötte,biztos nem látott még mesztelen nőt.ha én 18 lennék az lenne a legnagyobb ajándék.
2017. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 buszter válasza:
Kerdezdd meg tole. ha azt kapja amit akar tuti boldog lesz ... es meg fog lepodni hogy megkerdezted ... tehat minden megvan amit szeretenel.
2017. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 B****eg... A húga vagyok, ő a bátyám. Testvérek vagyunk... Ebből ennyi jött le, hogy vetkőzzek neki?! Beteg. Na meg arról nem is beszélve, hogy civilizált emberek vagyunk mindenféle fétisek és fura vágyak nélkül, és szégyenérzettel. Minek nézel?! És nem, nem örülne s***fej, legfeljebb te. Nem mellesleg van barátnője, nem vagyok k***a, na meg... elmész te a fenébe! Beteg állat...
2017. szept. 24. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok.hogy én mekkora bunkó vagyok,valahogy arra aszociáltam hogy a csaja vagy.tényleg bocs.
2017. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogyha a bátyám az, akkor a csaja vagyok... -.-"
2017. okt. 2. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!