Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ez az ajándékozás automatikusa...

Ez az ajándékozás automatikusan vonatkozik az én családomra is? Ez mindenhol így van? Mármint az automatikus hasonulás?

Figyelt kérdés

Van a férjemmel egy gyerekünk.

Már a születése előtt is megegyeztünk, hogy mi karácsonyra (mondjuk szülinapra se) ajándékozunk egymásnak, mert mindketten így tartjuk helyesnek. A gyerek kap, és ennyi. Ebben is maradtunk, csakhogy a párom rokonságában van még öt másik gyerek, és az ô szüleik adnak a mi gyerekünknek. Természetesen nem kértük. Így viszont mi is vettünk az öt gyereknek, csak ugye akkor már az én oldalamon levő gyerekek is kapjanak, mert milyen már, hogy ők meg nem, és így egy gyerek helyett egy csomó van, nekem ugyanis hat unokatesóm van. Ebből egy a kicsi, de testvérek közt fura, ha a kisebb testvér kap, a nővére nem.


Kérlek, ne nézzetek irigynek, szó sincs róla. Amúgy kimondottan nem találkozunk karácsonykor, mert mi itthon hármasban szeretünk ünnepelni. Aki jön ünnepek közt, után, az jön, de mi nem megyünk. Más alkalmakkor van találkozó.

Szóval mivel ezért úgyis én vagyok a főgonosz, kérlek, ne tartsatok zsugorinak. De azért kb 10 gyerek*ötezer....bazi sok szerintem illedelemből. Ezeknek a rokonoknak a nagy része az én gyerekem egyszer sem látogatta meg. Pedig laknak itt is a településen.


Nálatok hogy ment ez, mikor külön család lettetek?



2018. aug. 16. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem beszélitek meg a rokonsággal, hogy kinek adtok és kinek nem ajándékot?!?!?!?


Megegyezés nélkül vagy minden gyereknek adtok, vagy egyiknek sem, különben igen hülye helyzet alakul ki.

De én a szülökkel megbeszélném, hogy csak jelképes apróságokat adunk nekik, minden más fölösleges.

2018. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Muszáj egy nap többször megkérdezni?
2018. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz, második, a haszontalan választ. Egyszer kérdeztem, az meg nagyon nem valószínű, hogy valaki más is megkérdi ugyanezt.
2018. aug. 16. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk "komolyabb" ajándékozas, csak a családon belül volt szokás. Azon kívül csak valami aprósagot kaptak a rokonok és mi is tőlük.
2018. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a parod rokonsagabol kene beszelned azokkal, akik elkezdtek a te gyereked ajandekozni, es megmondani mar most, hogy iden ne legyen ajandekozas es kesz.
2018. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Akkor a távolabbi rokon gyerekekre ne költsetek fejenként ötezret.

Kétezerből már bőven lehet venni valami apróságot meg egy csokit. Annyit meg ti is kibírtok.

2018. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!