Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Milyen verset lehetne írni...

Milyen verset lehetne írni egy olyan személyről, akit jóformán nem is ismerek? (munkahely)

Figyelt kérdés

Októberben kezdtem a cégnél, első munkahelyem, még próbaidős vagyok.

Kitalálták, hogy ebben az évben legyen karácsonyi ajándékozás is.

Na most, 3 részre vagyunk osztva, én jóformán azokat ismerem akikkel vagyok, a többiekkel még csak nem is találkozom :)


Verset kell írni, és annak a személynek rá kell ismernie, hogy ő az, illetve valamilyen szinten ünnepi is legyen. Oda is kell adni neki. + valamilyen ajándék.


Amit tudok róla:

- az igazgató titkárnője (de szinte minden titkári munkát ellát)

- 50 év körüli nő

- fiatalos, szereti az ékszereket, kiegészítőket, vidáman és színesen öltözik.


Amúgy a cégnél nem igazán kedvelik, mert mindenbe beleüti az orrát és pletykás is.. szóval nagyon kérdezgetni sem tudok, még burkoltan sem :S :D



2018. dec. 2. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajszíne, hajhossza, szemszíne, szemüveges-e, valamit csak tudsz még róla, amiről felismerhetőbb. Valami konkrét ékszer amit gyakran hord? Valami rá jellemző dolog az asztalán? Növény, bármi...
2018. dec. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én abból indulnék ki, hogy színesen öltözködik. Mert ez egy külső jellemző, ami segíthet majd a vers alapján ráismerni. Illetve még a munkaköre, feladatai is szerepelhetnek a versben. Az hogy "pletykás" így magában negatív tulajdonság, ami sértő lehet, de ha találsz rá egy szinonímát, ami pozitív csengésű (pl. jól informált) akkor azt is beleszőheted a versbe.

Ha van már valami vázlatod, írd le, és segíthetünk átfogalmazni, ha kell.

2018. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni!

Az irodájában nem voltam, és nem is valószínű, hogy oda bejutnék.


Szemüveges, karkötőket, nyakláncokat hord mindig. Azt hiszem sálat is. Nem sűrűn futok össze vele.

2018. dec. 3. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ruhája színes, divatos,

ez a hölgy mindig mutatós.

Barna a haja, és zöld szeme(???)

van neki, meg szemüvege.

Karkötője, lánca villan,

lámpafényben meg-megcsillan.

2018. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso ez tetszik! Beleszövöm az enyémbe! Aki még tud segíteni rám írhat privátban, elküldöm mire jutottam!:) ide nem szeretném
2018. dec. 4. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!