Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit ajándékoztok karácsonykor...

Mit ajándékoztok karácsonykor másoknak ami nem tárgy és nem kerül pénzbe?

Figyelt kérdés
Nem lehetne tíz évente egyszer bevezetni ilyet? Mondjuk felnöttek között, vagy valami.
2018. dec. 4. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz. A karacson nem kötelező, így se ünnepelni, se ajándékozni nem kell
2018. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a karácsonyt. Szeretem amiről szólni akar. Csak elrontották nekem és vissza akarom csinálni.
2018. dec. 4. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor beszéld meg a családdal.

Nálunk így van, nem vesz már mindenki mindenkinek. Nyilván a gyerekünknek veszünk meg egymásnak. De unokatesók, nagynénik, akárkik már nem. És nálunk mindenki tökre örült is. Szóval tényleg meg lehet beszélni.

Egyébként meg készülhetsz, tudsz örömet okozni pénz és tárgyak nélkül is. De ehhez tudni kéne, hogy ki vagy, kikkel ünnepelsz. Felnőtt, gyerek?

2018. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit? Hogy nem akarok nekik ajándékot venni? Hogy hagyjanak békén a tusfürdőkkel? Eddig sem értették. Azt sem ha saját készítésű ajándékot is adtam a vásárolt mellé, vagy ha énekeltünk, vagy eljátszottunk valamit. Kínos volt. Én pl. még jártam betlehemezni. Jóvan csak egyszer. Nem színpadon, hanem tényleg mindenhova elmentünk pásztoroknak meg angyaloknak öltözve. Ti találkoztatok ilyesmivel? Vagy csak amolyan házakhoz járó kórussal? Én olyat se látok. Ünnepi előadások azok vannak. Sokan, sok embernek lenyomják a szeretünnepes dalokat. Szép is meg minden, mint amilyennek egy hangversenynek kell lennie mondjuk, pedig nem ez lenne a lényeg. Készít közületek valaki karácsonyi díszeket a fára? Olyat amihez nem kerül többe az alapanyag mint ha készen vennéd meg azt a díszt? Van olyan karácsonyi dal amit elejétől a végéig el tudtok énekelni közösen a családdal fejből? Van különbség egy szülinapi és egy karácsonyi ajándék között a csomagolásán kívül? Ti is webshopokban szűrtök árkategóriánként, lehetőleg egy helyről rendelve mindenkinek? Örömmel vásároltok? Mindenkit szerettek akinek adtok, mindenkinek adtok akinek szeretnétek?
2018. dec. 4. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Igen, csak annak veszek ajándékot, akinek akarok, akit szeretek. Nem hülyeséget, nem muszájból, hanem mert jó érzés örömet okozni, így jó érzés kiválasztani, készülődni is.

Mint ahogy nem az ajándékon, úgy nem is azon múlik az ünnep szépsége, hogy ki mennyi dalt tud és mennyi díszt készített el saját kezűleg.

Együtt van a család. Nálunk ez a legfontosabb. Akikkel egyébként év közben is rendszeresen találkozunk. Tehát nem olyanok, akikkel egy évben kétszer találkozunk és szinte nem is ismerjük egymást igazán. Szeretünk együtt lenni, jól érezzük magunkat.

2018. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó neked, hogy nincsenek kötelező körök, hát nálunk vannak. Kezdem úgy érezni ez teszi ki a nagy részét. Nem a dalok száma a lényeg, az egy dolog hogy együtt van a család és szeretitek egymást, de az előfordul nyaraláson, szülinapokon vagy egy átlagos szombat délután is, ezek szerint a karácsony is csak egy olyan ünnep mint a többi. Nekem nem olyan, nem akarom hogy ennyi legyen. Nem olyan, hogy na végre senkinek nincs suli meg meló, és lehet együtt társasozni meg filmet nézni. Ajándékozni is tök jó dolog annak akinek örömet akarsz szerezni, de ezt szintén bármelyik másik napon megteheted. A díszekben sem annyi a lényeg, hogy hány darab készül sajat kezüleg, hanem az idő, a készülődés, a várakozás, hogy nem csak kinyitod a dobozt és felpakolod a fröccsöntött műanyaggömböt, amiről annyi jut eszedbe, hogy melyik üzletláncból való. Persze persze a szeretet ünnepe, de éppen az a lényege, hogy ilyenkor azokra is nyitottabbak vagyunk akiket nem ismerünk olyan közelről, hogy próbálkozunk megtalálni egymás kedvesebb oldalát, vagy csak félre tesszük a negatív érzéseket,körülnézni és észre venni körülöttünk hol és kinek van a legnagyobb szüksége valamire amit mi tudunk adni. Komolyan mondom, hogy ilyen is volt valamikor, most leírva demagóg nyálas szöveg tudom. Nem baj majd összeszedem magam.
2018. dec. 4. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

De mi a baj nálatok? Nem jó a hangulat?


Nálam szinte olyan, mint gyerekkoromban. Csak már nem én vagyok a gyerek. Imádunk fát díszíteni, van pár régi dísz, amik megmaradtak régről, van, ami idősebb, mint én, azokról mindig eszembe jut a gyerekkorom.


Meg vannak a kis szokásaink, hogy ki jön hozzánk, hova megyünk.


De nem csinálunk túl nagy ügyet semmiből. Meg adjuk a módját, de úgy, hogy közben nyugi legyen, ne legye idegeskedés, kapkodás.


Nálunk tényleg örült mindenki, amikor megbeszéltük, hogy ne legyen mindenki mindenkinek ajándékoz, és ugye ez nemcsak karácsonyra volt. Egyszerűen nem lehetett ennyi embernek, ilyen gyakorisággal kitalálni valami értelmeset.


Nálunk az is működik, hogy akinél van a vacsora, nem annak kell mindent csinálni. Akik mennek hozzá, azok viszik az italokat, sütit.


Szóval jó, én már várom :)

2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon más az értékrendünk, így családon belül is. Nekik a rengeteg kajáról szól, és persze a gyerekekről, ami már átmegy gyereknapba, vagyis minél nagyobb doboza legyen a kínai sz@rnak. Azt mondják örülnek a családi nagy közös ünneplésnek, de annyi nincs bennük, hogy letörölgessék a port a többször használatos ajándéktasakba pakolt tusfürdőkről. Ebből mit kellene éreznem? Hogy gondolt rám, hogy készült erre? Igaziból valamiféle jelzésnek élem meg, hogy azért kapom mert muszáj de azért tudjam mennyire nem kedvelnek, ami csak azért furcsa mert nem én ragaszkodom az ilyen látszatokhoz, és ha már karácsony van tényleg szeretetből adom amit, mindegy kiről van szó, félreteszem a rossz érzéseimet. De kaptam már olyan cuccokat is amin látszott hogy azért adják mert nekik sem kellett. Tudod a használhatatlan bögrék... de volt hogy 2 db átlátszó vizes poharat csomagoltak be. Nem az árról van szó amúgy, hanem a személytelen, jellegtelen mivoltáról. Mindig rossz érzésem lesz, mert azt vizsgálom velem van-e a baj, mikor azt gondolom ennek semmi köze a szeretethez. Szerintűk meg én látok mindent... igaziból meg sem mondják hogy látom én szerintük, én csak "olyan" vagyok. Aki nem érti. És én tényleg nem értem és emiatt szarul érzem magam karácsonykor a rokonaimmal. De a karácsonyt nem lehet másokkal ünnepelni. Megajándékozhatsz bárkit, de a vacsora meg a fa alatti cuccok, az rokonokkal jár, és attól is bűntudatom lenne ha azt mondanám nem megyünk, mert nem csak rajtam múlik. De azelőtt még próbálkoztam, hogy ne így legyen, csak most már tényleg értelmetlennek gondolom, mert akármilyen ajándékötletem támad nem látom másnak mint színes műanyag vacaknak amihez semmilyen érzés nem kötődik a másik ember iránt. És hát úgy körülöttem is az van, hogy szokásos díszeket a megszokott helyekre, fényfüzér, faállítás, árusok, zárjunk be, húzzunk haza, aztán legyen már nyugi, kaja, család, négy fal és vége.
2018. dec. 5. 11:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos a kerdésre válaszolva. Lehet mindenkinek adaz egy borítékot. Bele mindenkinek más-más kupont. Pl. Kupon egy tavaszi erdei sétára velem. Beváltható 2019.03.01- 06.01.-ig. Vagy kupon egy házi süteményre, melyet én készítek neked. Bevaltható ..tól-ig. Pl annak akinek gyereke van: Kupon egy bebiszitterkedesre, amikor egy egesz délután vigyázok a gyerekeidre. Vagy millió más ilyen ötletem van. Ezek tök aranyos dolgok. Ezek mellé mindenkinek lehet pl karácsonyfadíszt csinálni házilag. Vagy ha pl tudsz rajzolni..festeni saját alkotást is ajándékozhatsz.
2018. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!