Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Sose lep meg a párom mindig...

Sose lep meg a párom mindig nekem kell választani valamit, baj hogy ez zavar engem?

Figyelt kérdés

Ha szülinapom, névnapom, vagy karácsony, bármi van, sose előre készül és gondolkodik magában, hanem nekem kell választani. Én pont az vagyok aki szeret meglepetéseket okozni és már sokkal előre készülök neki ötletesen, ő viszont nem.

Mikor azt mondtam "nem kell semmi", akkor tényleg nem volt semmi és az alkalom után kell boltba menni meg webshopot nézni hogy na biztos van valami ami megtetszik, mert tényleg meglepett hogy nem gondol előre ki semmit, lehetne az bármi mütyür.

Totál nem a pénz a lenne a lényeg, legalább ha egy papírlapra ráírja hogy Boldog akármit, már abban is látnám, hogy igyekszik, de sose kézműveskedik. Könnyebb neki beugrani és megvenni valamit, amit előre megmondok neki.

Számára ez nem olyan fontos gesztus mint nekem, én családomban az ilyen alkalmakkor mindig kifejezhettük, hogy mennyire figyelünk a másikra, egy elejtett szóból tudjuk mire lenne szüksége. De az ő családjában ennek sose volt ekkora fenék kerítve és nem is figyeltek ott egymásra igazán.

Ezen kívül a kapcsolatunkban semmi probléma. Csak ebben a szituban érződik nekem mintha "szarna a fejemre".

Hogyan lépjek túl ezen a zavaró ponton?



2018. dec. 16. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tényleg ne vedd meg! Lepjen meg bármivel, hogy tudd, fontos vagy neki.

Ha meg ennyire nemtörődöm a párod (szerintem nagyfokú önzés a részéről!), elgondolkoznék a kapcsolatunkon, ami - szerinted - problémamentes...

2018. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szimplán csak nem ez a szeretetnyelve. Nézz utána: )
2018. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is szeretetnyelv kérdése a dolog. Az én férjem az életét odaadná értem, de ajándék terén mindig monda, hogy válasszak magamnak (elmegyünk, és úgy). Soha nem utólag, mindig előre, de mindig én válasszak. Volt, hogy karácsonyra simán választottam karórát is, parfümöt is, könyvet is, e-olvasót is, szóval nem kicsinyes egyáltalán. De ő nem "vállalja be", hogy ő vegyen, ő válasszon.

Kérdező, meg lehet szokni (már 24 éve a felesége vagyok:) És más gond tényleg nincs:)

2018. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jól mondod 3-as, ő sem sajnálja tőlem ha valamit kinézek. Igen ismerem a szeretetnyelveket, korábban kitöltettem vele és mindenre kb egyenlő jött ki neki szóval azzal nem mentem sokra. :D

1-es, kicsit túlzásokba esel... Mondom nincsen problémánk csak én akarok valahogy megbékélni a helyzettel. Ilyen hülyeség miatt nem veszek vele össze csak bökte a csőröm.

2018. dec. 17. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha bökte a csőrödet, akkor téged is zavar, különben nem kérdeztél volna.

Ne legyen igazam, de azért figyelj az ilyen jelekre, kérdező! Sajnállak, hogy semmi meglepetés nem lesz a fád alatt, pedig te mindig megleped őt. Azért szép karácsonyt neked!

2018. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kreatív, nincsenek ötletei,de olyat akar adni, aminek tényleg örülnél is. Szóval énszerintem nagyon szeret téged;de még nem olvastam el a teljes leírásodat.
2018. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi baj, mi mindig kiválasztjuk magunknak mit vegyen a másik, így biztos olyat kap, amit szeretne/kihasznál. Ami nálunk bevált szerintem, hogy ez mellé valami kis meglepetést választunk. Ez már tényleg csak pár ezer forint, de pl.tavaly a választott táskában hagyott nekem egy ezüst gyűrűt, én Lush bombákat. Idén az egyik kedvenc parfümjét vettem meglepetésként, mert akcióban volt.
2018. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen zavar a dolog, de azt is tudom hogy nem vagyunk egyformák, más nőt pl ez nem zavarna.

A válaszokból sikerül még jobban megértenem a helyzetet.

7-es, én is ilyen szintre vágytam volna, hogy oké nagy dolog én tudom mi kell nekem, de odatehetne valami apróságot is. De ugye neki ez, ha ő kapná, azt gondolja nem több semmivel, hiszen "mindennek örül".

2018. dec. 17. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok családban már a kisgyerek is kívánságlista alapján kap ajándékot és egyszerűen ezt szokják meg a családtagok.

Vagy van olyan, hogy vkinek rossz tapasztalata van a meglepikkel, vagy mert az ő ajándékai nem tetszettek, vagy mert pl minden évben plüsskutyás papucsot kapott és elege lett.

A férfiak jelentős része meg nem kreatív ilyen ajándékkészítés, apróságok kiválasztása irányába.

Próbálhatod azt, hogy több lehetőséget felajánlasz, vagy kérsz egy kis tételű meglepi ajit a kiválasztott mellé, pl 1000 forint és az nem nyomasztja mert ha epp nem tetszik, akkor is csak apróság.

Ha család lesztek, asszonyként úgyis Te fogod kitalálni, intézni és csomagolni az összes családtag ajándékát, másrészt meg is szokjátok egymás nézőpontját, illetve ő is lát példát ötletekre.

De ne aggódj, mert amit írsz, az a fiúknál semmiképp nem a közöny vagy szeretetlenség jele.

2018. dec. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

Oszinten mondd meg, hogy te szeretnel tole ilyen vagy olyan alkalomra meglepetest. Erre elmondja a reakciojat (pl. jaj nincs otletem jaj ugyan dragam ne farassz), erre te:

Segitek neked: irok egy rovid listat es abbol te szerezz be nekem egy dolgot igy nekem is meglepi lesz es teneked se lesz nagyon nehez dolgod.


Mi ezt csinaltuk csaladon belul es mukodott:-), nem volt folosleges ajandek, nem.volt kinkodas jaj mit vegyek es megis meglepetes volt, mert azt nem tudhattuk, hogy a felsorolt 8-bol melyik kettot kapjuk meg.


Az en ferjem se tudja mit vegyen nekem mindig kerdezget...de hat vegul is nem gondolatolvaso es gyakran ninc sis velem, amikor felsohajtok egy uzletnel o de jo lenne ez a takaro, az a bogre, az a taska, az a konyv etc.

2018. dec. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!